Доцент факультету журналістики МЕГУ Андрій Смусь представив свій фільм про відомого краєзнавця Йосипа Пацулу

У Рівному відбулась презентація документального фільму “Вибраний з тисячки. Йосип Пацула”.

Як розповів режисер фільму, доцент факультету журналістики МЕГУ Андрій Смусь, «це не просто фільм – це автобіографічна історична розвідка про нашого земляка. І після трансляції цієї роботи в ефірах телеканалів, ця робота повинна зацікавити вчителів історії, майбутніх здобувачів кандидатських дисертацій, деканів історичних факультетів.

Постійно, коли наша Батьківщина переживала складні часи народжувались ті, хто не лише виголошував з високих трибун патріотичні гасла, а й щодня, своєю кропіткою працею наближали  краще майбутнє для своєї землі. Йосип Пацула – справді один з тисячі, котрі обрали цю тернисту дорогу. Він вже на початку 90-их років чітко окреслив ті потаємні пружини, які у будь-який момент можуть просто вистрелити і підірвати фундамент молодої незалежної держави. Він все своє життя активно доносив історичну правду до наших земляків.

Фільм складається з двох частин. У першій ми дослідили родовід Пацул. Для цього наша знімальна група працювала на території Польщі у місті Перемишль та околицях. Саме звідти бере своє коріння цей славний рід. Ми відвідали рідне село Пацул Липа, з якого вони були виселені у 47 році.

У другій частині ми намагались донести до глядацької аудиторії основні тези тих історичних розвідок, які, завдяки Пацулі, розкрили нам очі на справжні жахи війни і злочини тоталітарних режимів.

Постать Йосипа Пацули, на моє глибоке переконання, недостатньо вшанована у нашому місті і ми про цього чоловіка  почали забувати. А даремно, адже історія, як відомо, рухається по спіралі…

До слова, це вже не перший фільм нашого викладача на тему історії Волині. Попередня робота про Волинську різню у 1943-му році на Рівненщині була широко представлена глядачам на всеукраїнському рівні.

Довідка: Йосип Пацула – педагог, науковець, історик, громадський діяч. Кандидат педагогічних наук, професор. Був членом правління обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, перший голова Конгресу української інтелігенції Рівненщини. Займався дослідженнями та пошуками історії репресованих, розстріляних рівнян.

https://www.customjerseysmaker.com/ https://www.customfootballjerseys.net/