Х З’ЇЗД ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ

Доцент факультету журналістики, член Національної спілки письменників України, заслужений журналіст України, член редакційної колегії «Української літературної газети»  Віктор Мазаний взяв участь як делегат у роботі Х з’їзду письменників України, що відбувся у Києві. Він представляв разом з іншими літераторами Рівненську  письменницьку організацію, новаторство якої, активність, сучасні підходи в управлінні літературним процесом відзначив у звітній доповіді голова НСПУ Михайло Сидоржевський.

У кулуарах форуму Віктор Мазаний зустрівся, зокрема, із лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, прозаїком В’ячеславом Медведем, який тривалий час викладав на факультеті журналістики МЕГУ (його, а також Шевченківських лауреатів  Олексія Дмитренка і Василя Пилип’юка – нині покійних – у свій час порекомендував для роботи у МЕГУ саме Віктор Мазаний – цю ідею підтримав ректор, професор А.С. Дем’янчук).

Творче спілкування у нашого викладача відбулося зі старійшиною письменницької когорти, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Петром Перебийносом –  давнім другом МЕГУ, де він бував неодноразово. Видатний поет, публіцист  (за професією він журналіст, колишній багаторічний редактор газети «Літературна Україна») цікавився, як проходить викладання фахових дисциплін на факультеті журналістики МЕГУ, розпитував про діяльність Студентського інформаційного агентства, де з ним проводили незабутню для нього прес-конференцію.

Делегатами з’їзду були й інші лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка, з котрими підтримує творчі контакти Віктор Мазаний, – поет Анатолій Кичинський і прозаїк Михайло Слабошпицький. У різні роки вони брали участь у літературному святі «Городецький автограф», яке у своєму рідному селі Городець Володимирецького району на Рівненщині проводить Віктор Мазаний.

Таке свято відвідував і Михайло Сидоржевський, якого переобрано головою Національної спілки письменників України. До речі, у травні нинішнього року він також був гостем МЕГУ, зокрема, тут презентував свої книги та спілкувався зі студентами і  представниками ЗМІ на прес-конференції у Студентському інформаційному агентстві факультету журналістики.