Науково-дослідна робота

Науково-педагогічні працівники кафедри активно поєднують викладацьку роботу із науковою діяльністю, що сприяє підвищенню рівня ефективності навчального процесу, удосконаленню змісту навчання із урахуванням сучасного стану і тенденцій розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій, впровадженню передових форм навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців, покращенню методики викладання фахових та вибіркових дисциплін.

На кафедрі інформаційних систем та обчислювальних методів постійно ведуться зареєстровані наукові теми. Так, із січня 2018 року на кафедрі ведеться робота по виконанню двох науково-дослідних робіт за темами:

  1. Програмна модифікація методів штучного інтелекту для аналізу графічної інформації на антиплагіат on-line (державний реєстраційний номер 0118U003103).
  2. Створення та впровадження автоматизованої системи керування процесом навчання в електронному освітньому просторі (державний реєстраційний номер 0118U003104).

Ці наукові напрями визначають спрямованість наукових досліджень професорсько-викладацького складу кафедри, а також аспірантів.

Поряд з виконанням навчального навантаження викладачі кафедр працюють над науковими роботами. Щороку вони публікують результати своїх наукових досліджень у спеціалізованих журналах, виступають на наукових конференціях та семінарах.

Науковий та творчий потенціал викладачів кафедри максимально враховується при забезпеченні навчального процесу, виконання наукових робіт, розробці та забезпеченні спецкурсів, керівництві практикою.

Викладачі кафедри беруть участь у конференціях, які проводяться на базі університету, Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України та провідних ВНЗ України, Білорусії, Угорщини, Польщі. Щорічно в університеті організовуються міжнародні та всеукраїнські науково-практичні конференції з питань інформатизації та комп’ютерних технологій, зокрема, «Інформаційні технології: проблеми науки, практики, освіти», семінари з інформатики для вчителів тощо.

Одним з пріоритетних напрямів роботи кафедри інформаційних систем та обчислювальних методів є залучення студентів до науково-дослідної роботи. Основними формами такої роботи є наукові дослідження при виконанні курсових і дипломних (кваліфікаційних) робіт, студентські наукові конференції та олімпіади.

При залученні студентів до науково-дослідної роботи викладачі керуються такими принципами: науковість, індивідуалізація, зв’язок з процесом ринкових перетворень, орієнтація на актуальні та перспективні сфери в галузі інформаційних систем, відповідність державним вимогам та освітнім стандартам.

Проведення фундаментальних, пошукових та прикладних наукових досліджень розширює науковий світогляд студентів, активізує їх навчально-пізнавальну діяльність. Займаючись науковою роботою, студенти ширше знайомляться з літературними джерелами, розширюють свої знання.

Важливим етапом в процесі наукової роботи є консультації з науковими керівниками, в результаті яких студенти краще орієнтуються в напрямках науково-технічного прогресу в галузі інформатизації, поглиблюють свої знання з проблеми, що досліджується. Такі консультації викликають більшу зацікавленість до дисциплін, пов’язаних з науковим дослідженням, що, в свою чергу, стимулює студентів до більш серйозного ставлення до навчання, розуміння в необхідності оволодіння базовими знаннями.

Участь студентів у конференціях та олімпіадах стимулює їх до підвищення власного інтелектуального рівня, вдосконалення професійно-фахових навичок та творчої праці, сприяє розвитку та реалізації здібностей студентів, розвитку їх мислення та вміння аналізувати. Спілкування між студентами під час проведення олімпіад та конференцій викликають у студентів бажання поділитись своїми думками, практичним досвідом та науковими дослідженнями, заохочують до обговорення проблем впровадження і використання новітніх інформаційних технологій в економіці України. Міжнародні і всеукраїнські конференції та олімпіади розширюють зв’язки між навчальними закладами вищої освіти України у сфері науково-дослідної роботи студентів.