Нарада за участю професора Шевцова А.Г.

Про нові умови ліцензування та особливості акредитації освітніх програм науковцям ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» розповів директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України, професор Андрій Шевцов. Під час робочого візиту до університету Андрій Гаррієвич мав тривале спілкування з керівництвом закладу, ректором університету, професором  Анатолієм Дем’янчуком, провів зустріч із проректорами, директорами інститутів, деканами факультетів, завідувачами кафедр.

Окремо Андрій Шевцов зупинився на новому порядку надання науковим виданням статусу фахових та про створення репозитарію академічних текстів. За його словами, у перспективі — створення на базі цього репозитарію власної наукометричної бази даних. Він розповів також про експериментальну процедуру присудження наукового ступеню доктор філософії, розробку нових правил для створення та акредитації спеціалізованих вчених рад, а також про вдосконалення роботи експертних рад.

Учасники наради отримали з перших вуст відповіді на свої запитання. Особливо актуальною виявилася тема ліцензування та акредитації спеціальностей.

Крім того, значна частина зустрічі була присвячена питанням організації інклюзивного навчального процесу для студентів з обмеженнями життєдіяльності, створенню безба’єрного навчального середовища.

Учасники наради висловили вдячність Андрію Шевцову за конструктивну розмову, за вичерпні фахові консультації, що надають працівники Департаменту закладам вищої освіти.

Під час візиту Андрій Шевцов відвідав Спортивно-оздоровчий комплекс імені В.І. Завацького, де було представлено науково-дослідну та волонтерську програму факультету ЗФКіС допомоги людям з інвалідністю. В рамках цієї програми систематично проводяться оздоровчі заходи (оздоровче плавання та оздоровчий масаж)  для дітей та дорослих з обмеженнями життєдіяльності.