Освітнє середовище Нової української школи: нові педагогічні підходи, методики, технології (ВІДЕО)

Реалізація освітньої реформи Нової української школи потребує злагодженої співпраці педагогічних колективів закладів загальної середньої та вищої освіти.

26 березня 2019 року проведено круглий стіл “Освітнє середовище Нової української школи : нові педагогічні підходи, методики, технології” за участі науково-педагогічних працівників кафедри педагогіки, кафедри початкової та дошкільної освіти і вчителів НВК 12.

З вітальним словом про дружні партнерські стосунки освітніх закладів виступили Яницька Олена Юріївна – проректор з навчально-методичної роботи та гуманітарної освіти МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука та Лагодюк Вікторія Юріївна – директор НВК 12.

В основній частині заходу досвідчені педагоги – вчителі початкової школи НВК 12 розкрили особливості організації освітнього середовища НУШ, продемонстрували сучасні дидактичні підходи, стратегії та технології, спрямовані на формування навичок раціонального читання, евристичного мислення, діяльнісного підходу в інтегрованому курсі ” Я пізнаю світ”, формувального оцінювання учнів 1-го класу НУШ.

Викладачі Інститу педагогічної освіти у доповідях представили актуальні наукові підходи, методичні рекомендації та інноваційні педагогічні технології формування мовленнєвої, математичної, мистецької, соціальної та громадянської компетентностей учнів молодшого шкільного віку в середовищі Нової української школи.

У заключній частині круглого столу підведено підсумки, накреслено стратегічні напрями співпраці педагогічних колективів освітніх закладів : вивчення актуального досвіду професійної діяльності вчителя в умовах НУШ, можливості проведення практик на базі НВК 12, організація спільних науково-методичних семінарів, тренінгів, майстер класів, публікація матеріалів круглого столу у збірнику праць науковців та вчителів інституту.