У Києві презентували стрічку режисера Андрія Смуся про волинську трагедію

Документальну стрічку рівненського  режисера Андрія Смуся  «Лукаве Людобуйство» показали киянам представники Товариства охорони пам’яток історії і культури, спільно з Інститутом національної пам’яті.
Як розповів режисер фільму, робота була виготовлена на замовлення Українського товариства охорони пам’яток історії і культури Рівненської області  та присвячена 75-ій річниці трагедії на Волині.
Головний  «меседж» фільму «Лукаве людобуйство» - закликати як польських, так і українських істориків продовжити пошук історичної правди про криваві події тих часів.

Фільм ґрунтується на дослідженнях істориків, краєзнавців,  архівних документах НКВД, на свідченнях з літописів УПА та найголовніше – на спогадах очевидців, які на собі відчули увесь біль так званої Волинської трагедії. В центрі уваги стрічки  - три села сучасного Березнівського району, що на Рівненщині – Вілля, Немілля, Бистричі.
Стрічку   в мережі Інтернет за два місяці переглянуло більше чотирьох з половиною тисяч людей.  Не оминула увагою документальний фільм про Волинську трагедію «Лукаве Людобуйство» і українська інтелігенція. На презентацію завітали письменники історики, дослідники, художники, стрічка не залишила байдужими і представників українського земляцтва та навіть видавців.

Людмила Холодняк, голова правління Міжнародного фонду «Об’єднані Україною»

Все підібрано у фільмі. Хочеться слухати. Хвала і честь цим людям. Ми дуже сильна нація. Ми повинні гордитись і цей фільм показує, що на нас наклеп, а ми не можемо себе захистити.

Неоніла Струк-Гопанчук, директор видавництва «Світ успіху»

Добре, що такий фільм вже є. Можна сказати, що це перша ластівка, бо фільмів ще не було і як завжди в нас в Україні все робиться на волонтерських засадах. Люди зробили величезну роботу пошукову і вони вже не голослівно говорять, а на основі фактів, що є дуже важливо.

Автори фільму закликають до аналізу та пошуку правди, якою б гіркою вона не була. Хочеться сподіватися, що стрічка
«Лукаве Людобуйство» надалі допоможе у написанні правдивих сторінок історії взаємин двох сусідніх народів.