ДОСЛІДЖЕННЯ ДОЦЕНТА МЕГУ В «УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ ГАЗЕТІ»

«Українська літературна газета» під рубрикою «Критичні студії» надрукувала дослідження доцента факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем′янчука, заслуженого журналіста України, члена Національної спілки письменників України Віктора Мазаного «Женева: останні дні Ю.-І. Крашевського» про класика світової літератури, польського письменника Юзефа-Ігнація Крашевського, котрий у 30 – 40-х роках 19-го століття періодично проживав у селі Городець – тодішній літературній столиці Полісся (нині Володимирецький район на Рівненщині).

Тут він одружився, тут народилося двоє його дітей. Він залюбки працював у бібліотеці палацу місцевого землевласника Антонія Урбановського (вона налічувала 20 тисяч томів, велику колекцію оригіналів живопису відомих західноєвропейських художників, у тому числі Леонардо да Вінчі та Рубенса). Прототипами героїв його повістей «Ярина», «Уляна», «Остап Бондарчук» стали місцеві селяни.

Упродовж багатьох років художню та публіцистичну творчість прозаїка вивчає виходець із Городця Віктор Мазаний, який створив тут літературний пантеон із меморіальних дошок: одна із них присвячена пам′яті Ю.-І. Крашевського, інші – уродженцю цього села поету, драматургу Авеніру Коломийцю, Галині Гордасевич (тут пройшли її дитячі роки) та лауреатам Національної премії України імені Тараса Шевченка Степану Сапеляку й Олексію Дмитренку. Останні двоє були учасниками літературно-мистецького свята «Городецький автограф», яке регулярно проводить письменник у рідному селі. До речі, він також заснував тут Поліський літературний музей,  Алею письменників України та щорічний фестиваль «Городець у вишиванці».