Fulbright Visiting Scholar Program. Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців

Fulbright Visiting Scholar Program. Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців

Термін подання документів – 15 жовтня 2021.

Участь у Програмі – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань й досягнень, удоступнених в американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає не тільки робити порівняння й ініціювати зміни  у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проєктами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

• кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;

• дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;

• діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Загальні вимоги до кандидатів:

• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;

• вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;

• повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

Тривалість гранту – 3-9 місяців. Категорія гранту, що відкрита для учасників з України – Research. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.

Учасники Програми отримують:

• щомісячну стипендію;

• додаткові кошти для придбання професійної літератури;

• медичне страхування;

• квиток в обидва боки.

Комплект документів для участі у конкурсі (усі документи англійською мовою!):

• [онлайнова анкета], розміщена за адресою https://apply.iie.org/fvsp2022. УВАЖНО прочитайте Інструкції до заповнення анкети;

• опис проєкту наукових досліджень обсягом не більше 5-ти сторінок, 3.500 слів; поданий/завантажений у відповідну секцію онлайнової анкети;

• бібліографія до наукового проєкту обсягом 1-3 сторінки, завантажена в онлайнову анкету;

• curriculum vitae уміщений у відповідну секцію онлайнової анкети; обов’язковим додатком до CV є список наукових публікацій;

• три рекомендаційні листи;
    Зареєстровані згідно інструкцій
    Відповідальністю апліканта є попіклуватись про вчасне подання рекомендацій до 15 жовтня 2021 року.

• лист-запрошення з американської інституції (за наявності, не є обов’язковим документом, але бажаним);

• обов’язкова додаткова формаЗгода на обробку персональних даних (виповнену й видруковану, з датою заповнення й засвідчену особистим підписом, у двох примірниках надіслати поштою на адресу Офісу Програми імені Фулбрайта).

Відсутність будь-якого із повище перелічених документів, за вийнятком листа-запрошення, унеможливить участь у конкурсі.

Документи, що прописані в анкеті, але подання яких не є у переліку обов’язкових: English Language Proficiency; Financial Support/Budget; Letter of Support From Home Institution.

Критерії відбору кандидатів на участь у Програмі:

• наукові досягнення й напрацювання;

• послідовність наукових намагань, зв’язок попередньо набутого досвіду з цілями й завданнями заявленим на конкурс проєктом дослідження;

• добре розроблений план проведення наукового дослідження з чітким обґрунтуванням важливості його реалізації для українських, рівно ж як і американських, інституцій, та відповідної галузі у цілому;

• переконливо продемонстрований потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами;

• готовність до ініціювання й упровадження нових курсів/проєктів/програм з дотичної спеціалізації/фаху, поширення й популяризація отриманих результатів проведеного дослідження по поверненні в Україну.

Щопонеділка, о 15.00-16.00, на платформі ZOOM проводимо онлайн консультації для аплікантів Visiting Scholar Program. Зареєструватися можна тут: https://docs.google.com/forms . Інформацію про доступ до зустрічі надсилатимемо на вказану аплікантом адресу за годину до початку її проведення.

Деталі та аплікаційна форма на: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/

Термін подання документів – 15 жовтня 2021.

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

• кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;

Загальні вимоги до кандидатів:

Умови гранту:

Учасники Програми отримують:

• щомісячну стипендію;
  • додаткові кошти для придбання професійної літератури;
  • медичне страхування;
  • квиток в обидва боки.

Комплект документів для участі у конкурсі (усі документи англійською мовою!):

• три рекомендаційні листи;
    Зареєстровані згідно інструкцій рекомендодавці (секція «Register Recommenders») виповнюють відповідні онлайн форми рекомендаційних листів англійською мовою.

Критерії відбору кандидатів на участь у Програмі:

• наукові досягнення й напрацювання;