Першокурсники-журналісти презентували «Буковинський журнал»

Студенти першого курсу факультету журналістики МЕГУ презентували літературно-мистецький, громадсько-політичний, науково-освітній «Буковинський журнал» різних років, колекцію номерів якого передав його головний редактор, член Національної спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України, директор Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка Мирослав Лазарук.

Про це повідомляє СІА.

«Одержання такої цінної колекції – це ознака продовження співпраці із цим виданням, редактор якого недавно був гостем наших студентів, котрі провели з ним прес-конференцію, заняття з азів журналістської майстерності, поспілкувалися із приводу розвитку друкованих засобів масової інформації, зокрема, літературно-художніх газет і журналів», – сказав ініціатор презентації, доцент факультету журналістики, заслужений журналіст України Віктор Мазаний.

За його словами, багаторічна співпраця із цим виданням свідчить про те, що воно є важливим елементом сучасного українського літературного процесу, наочним посібником для вивчення інформаційних, художньо-публіцистичних та аналітичних жанрів, адже тут представлена їх широка палітра, зокрема, інтерв′ю, огляди, коментарі, нариси, фейлетони, памфлети тощо. Особливість журналу і в тому, що він демонструє рецензії, авторами яких є найвідоміші літературні критики України, котрі показують студентам, як слід аналізувати твори журналістики, художньої літератури і мистецтва.

Декан факультету журналістики, доктор наук із соціальних комунікацій, професор Ольга Мітчук зазначила, що «Буковинський журнал» також цінний і з точки зору висвітлення історії української публіцистики, творчої спадщини її найяскравіших творців і є важливою базою джерелознавства та бібліографії. «Буковинський журнал» поповнив спеціалізовану бібліотеку практичних джерел факультету журналістики МЕГУ, у якій вже зібрано посібники його викладачів, друковані видання про атомну енергетику, загально-політичні газети США, Великобританії, Німеччини, Туреччини, Франції, Італії, Ізраїлю, Китаю, Польщі, Грузії, Литви, Китаю.

Фото студента першого курсу факультету журналістики МЕГУ Михайла Мандзюка.