Рівненський лікар та майбутній полярник разом із Віктором Мазаним поспілкувався зі студентами факультету журналістики

Сьогодні на факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем`янчука відбулося заняття заслуженого журналіста України Віктора Мазаного із елементами дуальної освіти разом з Ігорем Дейнекою. Учасник 25-ї Української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський» не тільки потрапив до наймолодшого складу за всю історію станції, але й вже встиг пройти тривалий період підготовки до зимівлі на полюсі. Пан Ігор відповідав на запитання студентів, що стосувалися не лише його професійних умінь та навичок, але й особливостей відбору до складу експедиційної групи.

Основним завданням лікаря в експедиції буде слідкування за здоров`ям науковців під час всього періоду зимівлі, надання екстренної допомоги та підтримання життєдіяльності станції нарівні зі своїми колегами-полярниками.

Цьогоріч до полюсу направляться шестеро новачків, що робить місію ще більш небезпечною, але, за словами гостя, страх допомагає акумулювати усі знання та сили й головне не піддаватися паніці в будь-яких умовах. Окрему подяку лікар висловив своїй дружині, яка підтримала його рішення та допомогла наважитися на остаточну позитивну відповідь щодо поїздки. На щастя, на цей раз полярникам буде доступно значно більше варіантів зв`язку із материками, в тому числі й інтернет-ресурси.

Нагадаємо, що Ігор Дейнека має не тільки багаторічний стаж роботи анестезіологом та реаніматологом, але й неодноразово рятував життя військовим у АТО, під час військової служби.