МЕГУ – вибір сучасного абітурієнта! МЕГУ – твій найкращий вибір! МЕГУ – це більше ніж університет! МЕГУ – найкращі умови для навчання та розвитку! МЕГУ – розвиваємося для тебе! МЕГУ – це вибір лідерів! МЕГУ – твій шлях в майбутнє! МЕГУ – якість освіти, визнана країною і світом! МЕГУ: наші рейтинги – наші студенти! МЕГУ – освітній бренд, визнаний абітурієнтом!

СТУДЕНТАМ УКРАЇНСЬКИХ ЗВО ТА НАУКОВЦЯМ ПРОПОНУЮТЬ ПРОЙТИ НАВЧАННЯ АБО ЛІТНЮ ШКОЛУ В ЛАТВІЇ

ЗАЯВКИ ПРИЙМАТИМУТЬСЯ

ДО 1 КВІТНЯ 2020 РОКУ

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі.

Для студентів: http://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_studies/?tl_id=22800&tls_id=54779

Для науковців: http://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/fellowship_for_research_2017/?tl_id=22801&tls_id=54781

Літня школа: http://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_summer_school/?tl_id=22802&tls_id=54783

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

Сума латвійської державної стипендії на навчання становить:

                               - для студентів бакалавра та магістра - 500 EUR на місяць;

                               - для аспірантів - 670 EUR на місяць.

Заявник повинен зареєструватися в системі та створити профіль з унікальним логіном та паролем https://scholarships.viaa.gov.lv/en/login

Необхідні документи:

1. Копія листа відповідного вищого навчального закладу Латвії, що підтверджує можливість іноземця навчатися за обраною навчальною програмою та інформувати про мову викладання (латвійська чи інша офіційна мова ЄС). Будь ласка, надішліть контактній особі латвійського ВНЗ своє резюме та додаток до диплому (або записи останніх двох семестрів).

2. Резюме (CV) (шаблон Europass: europass.cedefop.europa.eu).

3. Мотиваційний лист (включаючи заходи поза дослідженнями, пов'язані з навчальною сферою в Латвії чи на батьківщині, наприклад, робота в професійних організаціях, участь у наукових конференціях, міжнародних проектах).

4. Ксерокопії дипломів про вищу освіту та доповнення або записи останніх двох навчальних семестрів (якщо навчання не закінчено).

5. Копії двох рекомендаційних листів від академічних працівників, підписаних протягом останніх шести місяців.

6. План навчання на тривалість стипендії. Будь ласка, використовуйте форму: http://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_studies/?tl_id=22800&tls_id=54779

7. Копія довідки чи іншого документа, що засвідчує знання мови, необхідного для навчання.

8. Копія посвідчення особи (ідентифікаційного документа) або паспорта.

Усі документи повинні бути перекладені латвійською або англійською мовами.

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ НАУКОВЦІВ

Розмір стипендії Латвії становить 30,00 EUR на день та 300,00 EUR за проживання на місяць.

Тільки академічні та наукові працівники закордонних вищих навчальних та науково-дослідних установ є кандидатами в державні стипендії Латвії для проведення досліджень.

Стипендія надається на термін до 5 місяців.

Заявник повинен зареєструватися в системі та створити профіль з унікальним логіном та паролем.

Онлайн-форма заявки тут https://scholarships.viaa.gov.lv/en/login

Необхідні документи:

1. Копія листа відповідного латвійського вищого навчального закладу чи науково-дослідної установи, що підтверджує можливість іноземця робити там дослідницьку роботу.

2. Резюме (CV).

3. План досліджень.

4. Мотиваційний лист.

5. Ксерокопія найсвіжішої здобутої вищої освіти, включаючи додаток до диплому (якщо це застосовується).

6. Копія рекомендаційного листа від одного співробітника домашнього вищого навчального закладу чи науково-дослідної установи, підписаного протягом останніх трьох місяців.

7. Копія посвідчення особи (ідентифікаційного документа) або паспорта.

Усі документи повинні бути перекладені латвійською або англійською мовами.

ЛІТНЯ ШКОЛА

Інформацію про те, як подати заявку на отримання стипендії для участі в літніх школах, можна знайти на веб-сайті вищого навчального закладу Латвії, який організовує літню школу.

Необхідні документи:

1. Форма заяви літньої школи.

2. Автобиографія.

3. Мотиваційний лист.

 Необхідні документи для літніх шкіл потрібно подати безпосередньо організаторам літніх шкіл, і вони повідомлять усіх претендентів про результати конкурсу на стипендію.

http://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_summer_school/?tl_id=22802&tls_id=54841

Список прийнятих кандидатів буде опублікований на веб-сайті VIAA www.viaa.gov.lv/scholarships на початку червня 2020 року. Усі кандидати отримають офіційне рішення, надіслане електронною поштою у червні 2020 року та буде доступне на профіль кандидата в системі он-лайн подання заявок.

Контакти для додаткових запитань:

+37167814331

scholarships@viaa.gov.lv.