МЕГУ – вибір сучасного абітурієнта! МЕГУ – твій найкращий вибір! МЕГУ – це більше ніж університет! МЕГУ – найкращі умови для навчання та розвитку! МЕГУ – розвиваємося для тебе! МЕГУ – це вибір лідерів! МЕГУ – твій шлях в майбутнє! МЕГУ – якість освіти, визнана країною і світом! МЕГУ: наші рейтинги – наші студенти! МЕГУ – освітній бренд, визнаний абітурієнтом!

Кафедра фізичної культури і спорту

Кафедра фізичної культури і спорту створена у вересні 2017 року у зв’язку з реорганізаційними змінами, де об’єдналися кафедра оздоровчих спортивно-педагогічних дисциплін і кафедра фізичного виховання.

Діяльність кафедри спрямована у таких напрямах:

  • якісна професійна підготовка бакалаврів фізичного виховання, магістрів фізичного виховання, фізичної культури і спорту;
  • забезпечення належної професійної прикладної фізичної підготовки студентів університету;
  • організація спортивної та спортивно-оздоровчої діяльності в університеті.

 

Кафедру фізичної культури і спорту очолює кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Сотник Жанна Григорівна. Заступник завідувача кафедри – Відмінник освіти і науки України, Почесний працівник фізичної культури і спорту, доцент Кукалець Микола Миколайович.

Викладацький склад кафедри: доценти – кандидат наук з фізичного виховання і спорту Сотник Ж.Г., кандидат педагогічних наук Федорович О.В., кандидат педагогічних наук Коваль В.В., Кукалець М.М.; викладачі – ст. викладач Бабейчик А.А., ст. викладач – Омелянюк Ю.А.,, ст. викладач Гарієвський Ю.В., викладач Велінець П.В.

У навчальний процес залучаються провідні науковці та фахівці фізичної культури і спорту: проф. Цьось А.В., проф. Приступа Є.Н., проф. Белікова Н.О., проф. Мицкан Б.М., доц. Гнітецька Т.В., доц. Петренчук М.В.

Викладачі кафедри систематично проходять стажування у провідних вищих навчальних закладах України та за кордоном.

Кафедра фізичної культури і спорту забезпечує викладання таких дисциплін: «Рекреаційні ігри», «Гімнастика з методикою викладання і методикою оздоровчої роботи», «Одноборства», «Спортивні ігри з з методикою викладання і методикою оздоровчої роботи», «Оздоровчий танцювальний фітнес», «Аеробіка», «Плавання з з методикою викладання і методикою оздоровчої роботи», «Легка атлетика з методикою викладання і методикою оздоровчої роботи», «Настільний теніс», «Фізіологічні основи фізичного виховання і спорту», «Проведення позакласної роботи в школі», «Теорія і методика спортивно-оздоровчої роботи», «Теорія і методика дитячо-юнацького спорту», «Загальна теорія підготовки спортсменів», «Нові технології у фізичному вихованні і спорті», «Фізичне виховання за кордоном», «Неолімпійські види спорту», «Рекреаційно-оздоровче плавання», «Технології спортивно-оздоровчої роботи», «Теорія і організація фітнесу та рекреації», «Олімпійська освіта», «Психологія і педагогіка здоров’я», «Теорія і методика виду спорту», «Фізичне виховання і спорт зрілого і похилого віку».

Навчально-методична робота кафедри репрезентована виданням навчальних посібників із дисциплін, зокрема: «Рухливі ігри», «Оздоровча аеробіка», «Оздоровча гімнастика для всіх», «Гімнастика з методикою викладання і методикою оздоровчої роботи», «Традиційне карате Фудокан», «Гопакробіка», «Волейбол». «Аспекти фізичного та родинного виховання в системі національної освіти», «Теоретичні засади і практика диференційного навчання».

Викладацький склад кафедри здійснює модернізацію навчально-виховного процесу. А саме розробляються дистанційні курси з дисциплін, впроваджується досвід викладання фізичного виховання та організації спортивного дозвілля та рекреації провідних вузів України та зарубіжжя, проводяться майстри-класи з фітнесу.

Одним із пріоритетних завдань кафедри є реалізація міжнародних наукових та освітніх програм. Викладачі кафедри активно приймають участь у Міжнародних конференціях, мають наукові публікації у закордонних збірниках.

Викладач Петро Велінець, який є засновник Школи козацьких єдиноборств, лауреат премії КМ України, представляв Українське козацтво на Фестивалі української культури в Торонто (Канада, 2015), Таборі Української молоді в Чикаго (США, 2014), на гастролях по 29 штатів Північної Америки (2013), днях української культури по Балтійському морі (Рига-Стокгольм, 2012), майстер-класах по польських воєводствах (2011).

Спільно зі студентами викладачі кафедри під керівництвом доцента Коваля В.В. здійснюють волонтерську роботу з людьми з інвалідністю «На хвилях посмішок» (2017-2018 н.р.).

Особливістю роботи членів кафедри є зв’язок зі спортивними та оздоровчими установами м. Рівне та Рівненської області: відділ з питань фізичної культури та спорту управління у справах молоді та спорту Рівненської обласної державної адміністрації; комунальний Рівненський регіональний центр фізичної культури і спорту інвалідів Рівненської обласної ради «Інваспорт», ДЮСШ, фітнес-центри.

Викладачі та студенти регулярно організовують зустрічі з провідними тренерами-викладачами та спортсменами. Студенти, які навчаються в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука з гідністю захищають честь України на Олімпійських і Паралімпійських іграх, Чемпіонатах Світу та Європи.

Гордістю університету є спортсмени:

Ігор Косенко – Заслужений майстер спорту України з футболу серед спортсменів серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату, дворазовий параолімпійський чемпіон 2004, 2008 років, срібний призер літніх Олімпійських ігор 2012 року, повний кавалер ордена «За заслуги».

Олександр Косінов – Заслужений майстер спорту України з дзюдо серед спортсменів з вадами зору, Чемпіон ХІV Паралімпійських ігор (2012), неодноразовий чемпіон і призер світу (2011-2015 рр.);

Наталія Ніколайчик – Заслужений майстер спорту України з дзюдо з вадами зору, бронзова призерка ХІV Паралімпійських ігор (2012), чемпіонка світу у командному заліку (2015), бронзова призерка І Європейських ігор (Азербайджан, 2015).

Ярина Матло – МСУМК з плавання серед спортсменів з вадами зору, дворазова бронзова призерка параолімпійських ігор (2008, 2012),   призерка чемпіонатів Європи і світу, нагороджена орденами княгині Ольги ІІ і ІІІ ст.

Юлія Галінська – МСУМК з дзюдо серед спортсменів з вадами зору, бронзова призерка ХІV Паралімпійських ігор (2012), чемпіонка Європи (2013), чемпіонка світу (2014), чемпіонка світу у командному заліку (2015).

Олександр Помінов –МСУМК з дзюдо серед спортсменів з вадами зору, 9 місце  на ХІV Паралімпійських ігор (2012), срібний призер І Європейських ігор (Азербайджан, 2015), багаторазовий призер чемпіонатів світу і Європи.

Роман Куров – МСУМК з пауерліфтінгу серед спортсменів з вадами зору, чемпіон та рекордсмен світу (2011, 2012, 2013, 2015).

Уляна Ціздин, випускниця факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МСМК України: 2015 р. – І місце на Всесвітніх іграх з триборства в праві жим лежачи (м. Сеул, Південна Корея); 2016 – І місце на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору (м. Аланія, Туреччина);

Микола Синюк, випускник факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МСМК України з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату: 2015 р. – чемпіонат Європи (Чехія) – 4 місце; 2015 р. – чемпіонат світу (Італія) – 5 місце; 2016 р. – чемпіонат світу (Німеччина) – 4 місце; 2016 р. – XV Паралімпійські ігри (Бразилія) – 4 місце; 2017 р. – Кубок світу (Угорщина) – 4 місце; 2017 р. – срібний призер чемпіонату Європи (Болгарія); 2017 р. – бронзовий призер чемпіонату світу (м. Рачице, Чехія).

Колесова Наталія, випускниця факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МСМК України зі спортивних танців на візках серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату: 2016 р. – Чемпіонат Європи (Словаччина) – 3 місце, Комбі 2 стандарт.

Ірина Гусєва – МСУМК з дзюдо серед спортсменів з вадами зору, чемпіонка світу (2014), чемпіонка Європи (2015); Надія Сівак – Заслужений майстер спорту України зі спортивних танців на візках серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату, чемпіонка і призерка світу (2013-2015).

Роман Набухотний – МСУМК з пауерліфтінгу серед спортсменів з вадами зору, чемпіон світу (2014).

Катерина Шепелюк – МСУМК з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху, чемпіонка світу(2012, 2013, 2015).

Василь Ажнюк – МСУМК з футболу серед спортсменів з вадами слуху, чемпіон ХХІ літних Дефлімпійських ігор (2009).

Сергій Фролов – МСУМК з футболу серед спортсменів з вадами слуху, чемпіон ХХІ літних Дефлімпійських ігор (2009), срібний призер ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор (2013), бронзовий призер світу (2012), ІV місце на чемпіонаті Європи (2015) нагороджений орденом «За мужність» ІІ ступеня.

Назаренко Олександр, студент факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МСМК України серед спортсменів з вадами зору: 2014, 2015 р. – бронзовий призер чемпіонату світу (США, Південна Корея); 2016 р. – володар Кубку світу (Бразилія); 2016 р. – срібний призер ХV Паралімпійських ігор м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (2016 р.). 2017 р. – бронзовий призер чемпіонату Європи, м. Уолсолл (Великобританія).

Логацька Людмила, студентка ІV курсу факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МС України серед спортсменів з вадами зору:  2015 р. – переможниця першості світу серед юніорів (Угорщина); 2016 р. – учасниця ХV Паралімпійських ігор (Бразилія) – 7 місце; 2017 р. – срібна призерка в особистому заліку та бронзова призерка у командних змаганнях чемпіонату Європи м. Уолсолл (Великобританія).

Омельчук ОлегМСМК України з кульової стрільби: 2016 р. – І місце на етапі Кубку світу з кульової стрільби з пневматичного пістолета на 10 м (м. Мюнхен, Німеччина); 2017 р. – ІІІ місце у стрільбі з пневматичного пістолета на 10 метрів, ІІ – місце у стрільбі з малокаліберного пістолета на 50 м у фіналі Кубку світу з кульової стрільби (м. Нью-Делі, Індія). Учасник ХХІХ літніх Олімпійських ігор в м. Пекін (Китай) 2008 р. – 4 місце, ХХХ літніх Олімпійських ігор в м. Лондон (Великобританія) 2012 р. – 5 місце; ХХХІ літніх Олімпійських ігор в Рі0-де-Жанейро (Бразилія) 2016 р.

Ольга Полюк – МСМК України з лижної акробатики (фрістайл): учасниця ХХІ Зимових Олімпійських ігор (2010 р., Ванкувер, Канада), ХХІІ Зимових Олімпійських ігор (2014 р., Сочі, Росія), ХХІІІ Зимових Олімпійських ігор (2018 р., Пхьончхан, Південна Корея); ІІІ місце, Кубок Європи (2017 р., Айроло, Швейцарія).

Аннєнков Михайло – МСМК України зі спортивних танців, тренер: 2016 р. – підготував призерів Чемпіонату Європи (Словаччина), 3 місце, Комбі 2 стандарт  Колосову Наталію, Товстого Андрія.

Рижикова Ганна – МСМК України з легкої атлетики: срібний призер Ігор ХХХ Олімпіади з естафетного бігу 4 по 400 метрів, срібний призер Універсіади з бігу 400 м з бар’єрами (2013, Казань, Росія), срібний призер Чемпіонату Європи з бігу 400 с з бар’єрами (2018, Берлін, Німеччина).  Нагороджена Орденом княгині Ольги.

Веселовський Роман – магістр факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МС України з важкої атлетики: 2016 – бронзовий призер Чемпіонату Європи.

Станко Світлана –і МСМК України з легкої атлетики (марафонський біг): учасниця ХХХІ літніх Олімпійських ігор в м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія), 2016 р.

Прищепа Наталія, студентка ІV курсу факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МСМК України з легкої атлетики: учасниця ХХХІ літніх Олімпійських ігор в м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія), 2016 р.; І місце на Чемпіонаті Європи з бігу на 800 м (2016 р., Амстердам, Нідерланди, 2018, Берлін, Німечина).

Котовська Ольга, магістр факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МСМК України з легкої атлетики (марафонський біг): учасниця ХХХІ літніх Олімпійських ігор в м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія), 2016 р.

Мартинюк Андрій – магістр факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МСМК України з греко-римської боротьби: 2016 р. – ІІ місце на Кубку Європи м. Бухарест (Румунія).

Єнеков Ілля, студент ІІS курсу факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МС України з велоспорту. Учасник Кубків світу (Чехія, Словаччина, Польша), Чемпіонат Європи - Giro de Luniguana (Італія).

Тимощук Марія, студентка ІV курсу факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МС України з важкої атлетики: 2016 р. – І місце на Чемпіонаті Європи серед юніорів (Польща), ІІ місце на Чемпіонаті світу (Малазія); 2017 р. – ІІІ місце на Чемпіонаті Європи серед юніорів (Албанія), VІ місце на Чемпіонаті Європи (Хорватія).

Випускники і студенти МЕГУ успішно виступали за професійні клуби з баскетболу, волейболу. Баскетбол:

Сергій Ліщук клуб «Валенсія»,  «Мурсія» (Іспанія), член національної збірної України з баскетболу, президент баскетбольного клубу «Рівне»..      Мисковець Іван, студент ІV курсу факультету здоров’я, фізичної культури і спорту, МС України з баскетболу, брав участь у Чемпіонаті світу з баскетболу 3х3 (чоловіки, U – 18; м. Ченду, Китай; 2017 р.).

Волейбол: Олена Лимарєва:  фінський клуб «ШАЛО», В’ячеслав Панкратенов – білоруський клуб «Шахтар», Вітюк Ігор – польський клуб «Ястшембеки».

Фізична культура і спорт у закладах вищої освіти – це складова частина розвитку закладів вищої освіти, яка сприяє збереженню і зміцненню здоров’я, вихованню фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей всіх учасників навчально-виховного процесу, організації змістовного дозвілля студентської молоді та оптимізації спорту вищих досягнень.

Одним із завдань кафедри фізичної культури і спорту є вдосконалення форм мотивації і залучення студентів до регулярних занять руховою активністю з урахуванням інтересів, побажань, здібностей та індивідуальних особливостей кожного як при обов’язкових заняттях фізичною культурою, так і її видами в поза навчальний час.

Основними видами занять фізичною культурою і спортом є навчальні заняття за розкладом, що спрямовані на формування загальних компетенцій збереження здоров’я та фізичного розвитку та позанавчільні, які направлені на збільшення рухової активності, спортивно-масової діяльності та вдосконалення спортивної майстерності студентів.

Кафедра фізичної культури і спорту організовує заняття у таких спортивних секціях: футбол, шахи, настільний теніс, гірьовий спорт, кульова стрільба, легка атлетика, плавання, баскетбол, волейбол.

 

 

 

YouTube