Звернення ректора університету Віталія Дем’янчука з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні

У ці лютневі дні Україна згадує героїчну і водночас трагічну сторінку нашої історії. Саме сьогодні ми вклоняємося Героям, які віддали життя, виборюючи свободу і відстоюючи гідність, демократичні цінності й європейський вибір українського суспільства.

Подвиг Небесної Сотні не був марним. Їх загибель змусила багато що переосмислити, переоцінити і переглянути. Саме завдяки їх героїзму і самовідданості стало можливим  об’єднання народу і, урешті-решт, оновлення держави. Події Євромайдану зумовили докорінні зміни у душах, серцях та свідомості українців. Революція Гідності згуртувала і зробила наш народ сильним.

Ми повинні вшановувати Героїв Небесної Сотні не лише в ці жалобні дні. Справедливою даниною світлої пам’яті полеглих патріотів має бути наша щоденна копітка праця в ім’я успішної європейської України, про яку вони мріяли.

Всім рідним і близьким загиблих у ті трагічні дні хочу сказати, ми пам’ятаємо кожного. Усвідомлюю, що жодні слова не втамують біль від утрати.

Вічна слава Героям!

ректор університет