20 березня 2024

Директор GALA Університету Бат Спа та Керівник відділу розвитку європейських проєктів Ян Гадд отримав звання «Почесний Доктор» за плідну багаторічну співпрацю в галузі освіти та науки.

Під час урочистого заходу з нагоди святкування 30-річчя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, Ян Гадд виступив з вітальним словом від імені Університету Бат Спа разом з іншими високопоставленими особами та представниками. Колеги з МЕГУ здивували професора, присудивши йому звання почесного доктора.

Професор Віталій Дем'янчук, ректор МЕГУ, сказав:

"За багаторічну та плідну співпрацю між МЕГУ та УБС ми вирішили нагородити професора Яна Гадда спеціальною відзнакою. Його підтримка та організаційна діяльність сприяли зміцненню нашої співпраці та реалізації різноманітних наукових та освітніх заходів і проєктів. Рішення на Вченій раді було прийнято одноголосно, адже Ян та Університет Бат Спа сприяють розширенню міжнародної діяльності та мотивації до інновацій у майбутньому".

Говорячи про нагороду, Ян сказав:

"Це був такий приємний сюрприз, і я був щиро зворушений. Єдине, про що я шкодую, що не зміг бути присутнім на урочистому заході, організованому МЕГУ, але я з нетерпінням чекаю на поїздку, як тільки зможу".

Девід Ньюман, секретар університету та виконавчий спонсор підтримки України з боку BSU, додав:

"Ця почесна нагорода є свідченням непохитної відданості Яна, його лідерства та підтримки МЕГУ протягом багатьох років. Робота Яна з МЕГУ, нашим партнером-побратимом в Україні, втілює цінності нашого університету; він є справжнім співробітником, і від імені всієї спільноти УБС я радий бачити, що Ян отримав це гідне визнання".

УБС співпрацює з МЕГУ з 2018 року. МЕГУ був партнером у проєкті DESTIN, що фінансується програмою Еразмус, "Журналістська освіта для демократії в Україні: Розробка стандартів, доброчесності та професіоналізму", який Ян очолив як координатор проєкту. У 2022 році УБС та МЕГУ підписали 5-річну угоду про партнерство в рамках ініціативи Universities UK International "Twin for Hope" з метою надання підтримки та солідарності Україні, а в 2023 році університет отримав фінансування від Research England спеціально для підтримки співпраці.

Говорячи далі про відносини УБС з Україною, Ян сказав:

"Ми співпрацюємо з українськими університетами. Наша робота з українськими університетами триває вже понад десять років і підтримується багатьма колегами з УБС. Рейчел МакДональд, зокрема, відіграє вирішальну роль у підтримці всіх наших українських проєктів і бере активну участь у нашій співпраці з МЕГУ. Секретар університету Девід Ньюман очолював відносини з МЕГУ після вторгнення Росії в Україну в 2022 році, включаючи переговори про угоду з МЕГУ " Twin for Hope".

Джерело: https://www.bathspa.ac.uk/news-and-events/news/ian-gadd-honorary-doctorate/