Кафедра української мови та літератури

Кафедра української мови та літератури створена в вересні 2003 року.  Очолює її доктор філологічних наук, професор Назарець Віталій Миколайович.

Викладання філологічних дисциплін забезпечують кваліфіковані викладачі, які мають базову філологічну освіту та стаж педагогічної роботи від 5 до 35 років.

Наукові праці кафедри, що мають гриф МОН:

1) Назарець В.М. та ін. Теорія літератури. – К.: Либідь, 2001 (перевидання – 2005; 2008) – 488 с.

2) Назарець В.М. та ін. Зарубіжна література. Підручник для 11 класу загальноосвітніх закладів. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2004. – 352 с.

3) Назарець В.М. Зарубіжна література. Підручник для 9 класу загальноосвітніх закладів. – К: Вежа, 2009. – 336 с.

Колектив кафедри вивчає також питання інтенсифікації навчального процесу. Результатом цієї роботи є навчально-методичні комплекси, методичні посібники та розробки на допомогу студентам. Так, на допомогу студентам заочного відділу видані методичні рекомендації і плани практичних занять з історії української літератури та літературної критики (доц. Миронюк В.М.), методичні рекомендації «Антична література» (доц. Міщук В.В.), навчальний посібник «Загальне літературознавство», підручники «Теорія літератури», «Зарубіжна література, 11 клас», «Зарубіжна література, 9 клас», словник «Зарубіжні письменники. Енциклопедичний довідник. У 2-х т.».

Викладачі кафедри керують роботою науково-дослідної студентської групи, створеної на базі II–V курсів історико-філологічного факультету. Група працює над питаннями історії української та зарубіжної літератур.

Кафедра налагодила зв’язки з Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Інститутом українознавства при Національному університеті імені Тараса Шевченка, філологічними факультетами Львівського державного університету ім. І. Франка, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Рівненським державним гуманітарним університетом, Рівненським інститутом слов’янознавства, Угорським університетом імені Яноша Кодолані.