МЕГУ – вибір сучасного абітурієнта! МЕГУ – твій найкращий вибір! МЕГУ – це більше ніж університет! МЕГУ – найкращі умови для навчання та розвитку! МЕГУ – розвиваємося для тебе! МЕГУ – це вибір лідерів! МЕГУ – твій шлях в майбутнє! МЕГУ – якість освіти, визнана країною і світом! МЕГУ: наші рейтинги – наші студенти! МЕГУ – освітній бренд, визнаний абітурієнтом!

Факультет комп’ютерних наук та кібернетики

 

„Кібернетика – наука про загальні закони отримання, зберігання, передавання та перетворення інформації в складних керуючих системах”

В.М.Глушков

Факультет кібернетики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука був заснований у 1999 році під назвою «Факультет інформатики та обчислювальної техніки» і готував фахівців за двома спеціальностями – «Прикладна математика» та «Інформатика». У 2000 році факультет був реорганізований у «Факультет кібернетики». В надий час факультет здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» та «магістр». До складу факультету входять дві кафедри:

  • кафедра інформаційних систем та обчислювальних методів;
  • кафедра математичного моделювання.

Факультет готує фахівців за наступними спеціальностями:

  • 121 Інженерія програмного забезпечення
  • 122 Комп’ютерні науки
  • 014 Середня освіта (Інформатика)

 

 

Очолює факультет –

Юскович-Жуковська Валентина Іванівна 

 кандидат технічних наук, доцент.

 

 

 

Факультет за час свого існування перетворився на потужний навчальний і науково-методичний підрозділ університету.

Основною метою діяльності факультету кібернетики є забезпечення необхідних умов для отримання здобувачами ступенів вищої освіти «бакалавр» та «магістр», якісної підготовки фахівців вищої кваліфікації, яка ґрунтується на сучасному рівні знань і наукових дослідженнях в галузі новітніх інформаційних технологій.

Новітні унікальні наукові розробки, що здобули світове визнання завідувача кафедри математичного моделювання  - доктора фізико-математичних наук, професора Джуня Йосипа Володимировича представлено в Енциклопедії 2014 р. «Науковці України - еліта держави».

Результати досліджень викладачів, аспірантів та студентів факультету публікуються у фахових наукових журналах та збірниках, доповідаються на міжнародних науко-практичних конференціях та семінарах. Зокрема, викладачі факультету брали участь у міжнародних ІТ-конференціях в Україні, а також за кордоном: у Польщі, Угорщині, Словаччині та Японії.

Факультет співпрацює з Київським Національним університетом     ім. Т.Г.Шевченка, Інститутом математики НАНУ, Інститутом кібернетики НАНУ імені В.М. Глушкова та провідними фірмами у галузі ІТ-технологій .

За роки свого існування факультет підготував більше 3000 висококваліфікованих фахівців. Випускники факультету працюють в провідних ІТ-компаніях України та за її межами.

Студенти факультету приймають участь у студентських науково-практичних конференціях, Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських студентських олімпіадах з програмування, чемпіонаті світу з програмування серед студентських команд та ін.

Серед переможців Всеукраїнських студентських олімпіад є наші студенти: Програмування  (м. Вінниця) – Годлик А.; Системне програмування  (м. Харків) – Яковчук В., Системне програмування (м. Харків) - Годлик А., Системного програмування (м. Харків) - Яковчук В., Войтишин В.; Комп’ютерні науки  (м. Харків) – Врублевський В., Войтишин В.; Системне програмування (м.Харків) – Добродзій В.; Комп’ютерні науки (м. Харків) – Врублевський В.; Програмування  (м.Харків) - Ігнатюк М., Приходченко А.; Програмування (м. Харків) – Новак В., Говєнко К.; Міжнародна олімпіада з програмування (м.Рівне) – Говєнко К.

Наші спеціалісти-випускники отримують високу професійну підготовку в галузях комп’ютерного проектування, математичного та комп’ютерного моделювання, інформаційного, програмного i технічного забезпечення.

На факультеті діє студентське самоврядування, яке об’єднує студентів. Керівництвом факультету створені всі умови для якісної професійної підготовки фахівців.