Кафедра теорії і методики журналістської творчості

Кафедра теорії і методики журналістської творчості як окремий структурний підрозділ створена в 2005 році. Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 061 Журналістика в галузі знань  06 Журналістика за двома ступенями вищої освіти: бакалавр журналістики, магістр журналістики.

Діяльність кафедри спрямована на підготовку висококваліфікованих, конкурентоспроможних журналістів, забезпечення медійного ринку професіоналами, які розв’язують практичні проблеми в галузі журналістики та соціальних комунікацій, а також вносять модерний контент до зміни медіасистеми в цілому для покращення інформаційно-суспільної відповідальності.

На кафедрі теорії і методики журналістської творчості працюють: кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри Миронюк В.М., кандидат педагогічних наук, доцент Богуш Л.А., Заслужений журналіст України, доцент кафедри Бабінець А.І.,  старший викладач Горчикова А.О. 

Працівники кафедри успішно поєднують навчальну та практичну діяльність, мають високий професійно-педагогічний і науковий потенціал. Набутим досвідом зі здобувачами вищої освіти ділиться старший викладач  Горчикова А.О.  Викладач допомагає створювати журналістські матеріали, готувати інформаційні повідомлення на університетський сайт, верстати та видавати університетську газету «Сьомий поверх».

Заслужений журналіст України, доцент кафедри А. І. Бабінець із 1988 по 1991 рік - редактор гощанської районної газети «Рідний край», а з 1998 року і до сьогодні очолює ТзОВ «Громадсько-політична газета  Рівненської області «Вільне слово». Бабінець А.І.  - лауреат Всеукраїнського конкурсу «Ділова людина року», лауреат премії ім. М. Горопахи, член ревізійної комісії секретаріату обласної організації  НСЖУ, автор та співавтор багатьох праць.

Богуш Людмила Андріївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики журналістської творчості, випускниця аспірантури ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем`янчука» за спеціальністю 27.00.01 «Теорія та історія соціальних комунікацій» веде лекційний та практичний курс:  «Міжнародна та міжкультурна комунікація».

З 01.09.2021р. на посаді завідувача кафедри теорії і методики журналістської творчості працює Миронюк В.М., член Національної спілки журналістів України, екзаменатор Національної комісії зі стандартів державної мови, член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН, член журі обласного мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка, голова науково-методичної комісії факультету журналістики Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука».

 Валентина Миронюк (автор проєкту) разом із студентами є учасниками проєкту «Ідейно-естетичні пошуки письменників кінця XIX початку XX століття в контексті епохи модернізму», що репрезентовано під час проведення занять, семінарів, круглих столів.

Науково-педагогічні працівники кафедри  активно беруть участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях, тренінгах, відвідують майстер-класи. У доробку викладачів наукові та методичні праці, які надруковані в провідних фахових наукових збірниках категорії Б, науково-методичних журналах та журналах, індексованих у міжнародних наукометричних базах.

Завдяки постійній співпраці із регіональними масмедіа та залученню журналістів-практиків до навчального процесу укладено ряд договорів зі ЗМІ, що дозволяють здобувачам вищої освіти проходити виробничу та переддипломну практику. Під керівництвом викладачів кафедри майбутні журналісти посідають призові місця у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика та  обласному мовно-літературному конкурсу імені Т.Шевченка (серед студентів ВНЗ), а також активно друкують свої дослідження в студентських збірниках наукових праць, беруть участь у науково-практичних конференціях.

Кафедра постійно підтримує зв'язок із випускниками. Так, з 2019 року і донині активно діє «Кузня професії від випускників», на майстер-класах якої випускники розповідають про особливості становлення у професії та необхідності фахового навчання як складової успіху.

Основні навчальні курси кафедри:

ОР «БАКАЛАВР»: Медіалінгвістика, Мовна підготовка : редагування, Історія журналістики, Фахова підготовка (Теорія журналістики), Фахова підготовка (Теорія і методика журналістської творчості), Тематична спеціалізація (Соціальні питання в масмедіа), Тематична спеціалізація (Практикум з політичної проблематики, Практикум з міжнародної проблематики), Журналістика та соціальна комунікація: контент, Журналістський фах, Соціальна психологія МК.

ОР «Магістр»: Міжнародна та міжкультурна комунікація, Медіаполітика,  Теорія і практика досліджень комунікації.

У 2018 році кафедра стала учасником проекту ЕРАЗМУС+ КА2 “Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism”. Партнерами кафедри є Університет м.Бат Спа (Великобританія), Університет м.Лодзь (Польща). Проєкт спрямований на модернізацію журналістської освіти за зразком країн ЄС. У рамках проєкту викладачі кафедри взяли участь у трьох міжнародних наукових конференціях: Університет м.Бат Спа (Великобританія), КНУ ім.Т.Шевченка, Університет Ліннея (Швеція).