Туристично краєзнавча робота

Організація туристично-краєзнавчої роботи

Туристично-краєзнавча робота на кафедрі географії і туризму є не тільки важливим напрямком виховної роботи, але й одним із вагомих елементів у формуванні фахових компетентностей майбутніх фахівців з туристичного обслуговування та вчителів географії, біології. Вона є надзвичайно багатогранною і охоплює різні вектори діяльності: -    організація тематичних туристично-краєзнавчих подорожей та екскурсій для здобувачів вищої освіти освітніх програм: «Туризм», «Середня освіта. Географія і біологія»; -    залучення студентів факультету до проведення спортивних туристичних змагань, категорійних походів та інших заходів на міському, обласному та загальнодержавному рівні; -    волонтерська діяльність студентів факультету спрямована на популяризацію та розвиток туристичної діяльності на рівні регіону; -    організація викладачами кафедри географії і туризму акції «Прапор університету на вершинах світу», туристично-краєзнавчих експедицій; -    проведення щорічної зимової школи-семінару «Організація зимових походів та техніка безпеки в горах», школи інструкторів зі спортивного туризму та ін. У МЕГУ діє студентський туристичний клуб «Paradise MEGU», керівником якого є майстер спорту України зі спортивного туризму, старший викладач кафедри географії і туризму Токар О.І.

Туристично-краєзнавчі подорожі та туристичні змагання

Організація туристично-краєзнавчих подорожей та інших туристичних заходів із студентами випусковою кафедрою проводиться впродовж всього періоду навчання в університеті. Так уже в перші тижні осені для першокурсників пропонують перші виїзди на природу та організовують «Посвяту в туристи» чи «Посвяту в географи», в рамках яких студенти беруть участь у навчально-показових спортивних туристичних змаганнях та інших розважальних заходах, що допомагають згуртувати колектив групи та освоїти перші навики в спортивному туризмі.

фото1Фото 2

Наступним етапом туристично-краєзнавчої роботи є залучення студентів до участі у дальніх екскурсійних поїздках та подорожах під час проведення навчальних ознайомчих практик. Здобувачам вищої освіти пропонують екскурсійні тематичні екскурсії: «Рівненщина туристична», «Замки Львівщини», «Вулицями Львова», «Карстові печери та замки Тернопілля» та ін. Традиційно організовуються і більш тривалі поїздки в Карпати із сходженням на найвищу вершину – гора Говерла. Є в архіві кафедри і зарубіжні туристичні подорожі викладачів та студентів. В процесі таких поїздок формується актив студентів, що в подальшому представляє університет на туристично-спортивних змаганнях національного масштабу, бере участь у категорійних походах тощо.  Під керівництвом викладача кафедри, Майстра спорту України Токара О.І. в 2012 році на базі кафедри географії і туризму розпочав своє існування туристично-спортивний  клуб «СалаМандри», що згодом переріс у комерційну туристичну агенцію, що спеціалізується на наданні послуг з організації активних турів (гірських походів, рафтингу та ін.).

 

Зимова школа-семінар

«Організація зимових походів та техніка безпеки в горах»

Проведення зимової школи-семінару «Організація зимових походів та техніка безпеки в горах» стало ще одним унікальним заходом, що був започаткований з лютого 2014 року викладачами кафедри географії і туризму Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. Метою проведення заходу є організація кількаденного навчання студентів, викладачів, майбутніх гідів-екскурсоводів, яке б сприяло зменшенню ризиків під час зимових походів та гірських сходжень. Така школа проводилась п’ять років поспіль в урочищі Козьмещик на території Карпатського біосферного заповідника. Учасники семінару отримували практичні навики під час організації зимових сходжень на вершини Говерла та Петрос, слухали лекції досвідчених туристів, Майстрів спорту України зі спортивного туризму. В подальші роки до проведення заходу долучались і студенти інших навчальних закладів м. Рівне, а також студенти Барановицького державного університету (Республіка Білорусь) з якими існують тісні партнерські взаємини.

Фото 12