Наукова діяльність

Кафедра цивільно-правових дисциплін ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука» сформувалася як важливий осередок розвитку досліджень цивілістичного напряму.

Співробітники кафедри цивільно-правових дисциплін в 2020-2025 обрали основними напрямами наукової роботи тему: «Проблеми правового регулювання цивільних відносин в умовах Covid-19» що залишається актуальною по цей час, та «Перспективи рекодифікації цивільного законодавства України» відповідно до Концепції, що підготовлена членами Робочої групи, утвореної постановою Кабінету Міністрів України «Про утворення робочої групи щодо рекодифікації (оновлення) цивільного законодавства України» від 17 липня 2019 р. № 650

За час існування кафедри науково-педагогічними працівниками кафедри захищено кандидатські та докторські дисертації (Дума В.В., Микулець В.Ю., Ільків О.В.).

Працівники кафедри постійно підвищують свій професійний та науковий рівень, беручи активну участь у міжнародних та державних конференціях, семінарах, круглих столах,  проходять міжнародні стажування.

Результати наукової діяльності кафедри відображаються у монографіях, наукових статтях, тезах і доповідях конференції викладачів кафедри. В цілому, за час існування кафедри професорсько-викладацьким колективом підготовлено понад 70 публікацій, серед яких 2 монографії, 4 підручника та навчальних посібників, один з яких вийшов під грифом Міністерства освіти та науки України, публікацій у виданнях іноземних держав тощо.

Зокрема, за підтримки кафедри юридичним факультетом організовано та проведено наступні наукові заходи:

У 2019 році:

1. Всеукраїнська науково-практична конференція: «Актуальні проблеми правознавства періоду суспільно-політичної трансформації в Україні» (17 травня 2019 року).

2. Всеукраїнська науково-практична конференція: «Правові реформи, як елемент соціального реформування» (11-12 грудня 2019 року).

У 2020 році:

1. Міжнародна науково-практична конференція: «Актуальні проблеми юридичної науки та практики у ХХІ столітті» (16-17 жовтня 2020 року).

2. Всеукраїнська науково-практична конференція: «Актуальні питання розвитку юридичної науки в умовах Covid-19» (10-11 грудня 2020 року).

У 2021 році:

1. Міжнародна науково-практична конференція: «Актуальні проблеми юридичної науки та практики у ХХІ столітті» (18-19 березня 2021року).

2. Міжнародна науково-практична конференція: «Актуальні проблеми юридичної науки та практики у ХХІ столітті» (23-24 вересня 2021року).

3. Міжнародна науково-практична конференція: «Дослідження інновацій та перспективи розвитку науки і техніки у ХХІ столітті» (25-26 листопада 2021 року).

4. Всеукраїнська науково-практична конференція: «Реформування законодавства та державних інституцій: прогалини, досягнення та перспективи» (24-25 травня 2021 року).

5 Всеукраїнська науково-практична конференція: «Актуальні питання розвитку правовоїх системи у сучасній Україні» (23-24 грудня 2021 року).

6. Навчально-практичний семінар: «Академічна доброчесність у сучасному науковому середовищі: від теорії до практики». (23 жовтня 2021 року).

7. Навчально-практичний семінар: «Академічна доброчесність у закладах вищої освіти» (2 грудня 2021 року).

10. Круглий стіл: «Академічна доброчесність: актуальні питання сьогодення» (26 жовтня 2021 року).

У 2022 році:

1. Міжнародна науково-практична конференція: «Захист прав і свобод людини: проблемні питання, досягнення і перспективи» (15-16 березня 2022 року).

3. Науковий круглий стіл: ««Академічна доброчесність та небезпеки у роботі з нею» (16 вересня 2022 року).

4. Міжнародний круглий стіл: «Запобігання та протидія домашньому насильству та насильству за ознаками статі: проблемні питання в умовах російської агресії» (12 жовтня 2022 року).

5. Студенська онлайн-олімпіада «Академічна доброчесність студента в освітньому процесі» (20 травня 2022 року).

6. Навчально-практичний семінар: «Актуальні питання підготовки наукових робіт» (27 квітня 2022 року).

Зв’язок науки, навчального процесу і практики забезпечується, перш за все, завдяки здійсненню НПП кафедри крім наукової ще і практичної діяльності у сфері надання юридичних консультацій фізичним та юридичним особам.

На сучасному етапі розвиток кафедри здійснюються за наступними науковими напрямами:

  • Цивільне право і процес: сучасний стан та шляхи удосконалення (Ільків О.В., Савченко Л.І..);
  • Захист прав та законних інтересів громадян України у сфері власності (Ільків О.В.);
  • Правові засади створення та діяльності суб’єктів господарювання (Дума В.В.);
  • Формування понятійно-категоріального апарату галузей права (Осауленко О.І.);
  • Правове забезпечення екологічних та природоресурсних відносин та екологічної безпеки (Микулець В.Ю., Оверчук О.В.);
  • Правове регулювання трудової міграції (Хмара М.В.);
  • Правове забезпечення укладення договорів та угод в Україні (Ільків О.В.);
  • Провадження у справах, що виникають із шлюбних правовідносин (Савченко Л.І., Хмара М.В..);
  • Охорона прав та законних інтересів особи у сферах технічної діяльності (Риженко І.М.).

Результати науково-дослідницької роботи апробовані викладачами кафедри на конференціях, форумах та семінарах всеукраїнського та міжнародного рівнів з сучасних проблем цивільного права та процесу, висвітлені у фахових та ряду інших наукових публікаціях.

Актуальним напрямом роботи науково-педагогічних працівників кафедри є участь у розв’язані важливих регіональних проблем. Науковці тісно співпрацюють із органами місцевого самоврядування по розробці рекомендацій щодо правозастосування та вирішень колізій норм права на регіональному рівні.

На кафедрі сформувалися традиції наукової роботи зі студентами. Здобувачі вищої освіти виступають з доповідями на засіданнях студентського наукового товариства. Переможці університетських студентських олімпіад та конкурсів наукових робіт беруть участь у всеукраїнських студентських фахових олімпіадах та конкурсах науково-дослідницьких робіт. Щорічно друкують публікації у співавторстві із науковими керівниками та одноосібно, представляють результати власних досліджень на студентських наукових конференціях. Студентським науковим товариством юридичного факультету, організують спільні наукові заходи різного рівня. Щорічно проводяться наукові студентські конференції, в яких активну участь беруть студенти під керівництвом викладачів кафедри.

Колектив кафедри провадить дослідження в рамках сучасних наукових ідей розвитку приватного права. Перспективи науково-дослідницької діяльності вбачає в організації, проведенні та участь у наукових конференціях, семінарах, публікації праць у журналах, що входять до наукометричних баз даних Scopus, Web of Science та постійному підвищенню наукової кваліфікації та педагогічно-викладацької майстерності з метою якісної підготовки компетентного конкурентоспроможного фахівця, вмотивованого потребами та навичками безперервного інноваційного розвитку у різних сферах.

Збірники
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ ТОМ 1
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ ТОМ 2