

На факультеті журналістики МЕГУ презентували навчальний посібник заслуженого журналіста України, доцента факультету журналістики Віктора Мазаного «Кризова журналістика: як писати про АЕС». До зустрічі в онлайн режимі долучилися заступник начальника управління - начальник відділу аудіовізуального контенту управління інформації і зв’язку з громадськістю Рівненської АЕС Ірина Жук та заступник начальника управління - начальник пресцентру управління інформації і зв’язку з громадськістю Рівненської АЕС Іванна Буракова. Вони особливо підкреслити глибоке знання теми автором посібника та значний досвід, який допоможе навчити студентів якісно виконувати редакційні завдання по висвітленню діяльності атомників.
У навчальному посібнику «Кризова журналістика : як писати про АЕС» автор дає практичні поради щодо використання інформаційних жанрів при написанні текстів для медіа про стан радіаційної безпеки АЕС. Розглядає основи журналістської майстерності у відображенні впливу атомних електростанцій на природне середовище і здоров′я населення при нормальній експлуатації та у кризових ситуаціях.

Віктор Мазаний демонструє методику дотримання журналістських стандартів, прийнятих у світовому інформаційному агентстві Укрінформ, в якому він впродовж тридцяти років працював власним кореспондентом. Приклади опублікованих тут його новин, інтерв′ю, коментарів про АЕС, у тому числі англійською мовою, наведені у теоретичній та хрестоматійній частинах видання і супроводжені QR-кодами та інтернет-покликаннями.
Навчальний посібник призначений для студентів, викладачів інститутів, факультетів, відділень, кафедр журналістики, працівників преси, радіо й телебачення, пресслужб.
Під час заходу були висвітлені питання щодо особливості подачі чутливої тематики атомної енергетики, що завжди викликають бурхливу реакцію громадськості. Також акцентувалася увага на важливості володіння спеціалізованою термінологією та дотриманні стандартів подачі новин відповідно до принципів журналістських стандартів.
Гості розповіли й про роботу із населенням, а саме про діяльність Ядерної школи. Саме в ній школярі прилеглих населених пунктів пізнають базові основи діяльності атомних електростанцій та заохочуються до отримання фахової освіти для подальшого працевлаштування на АЕС.

Оскільки Рівненська АЕС єдина зберегла місцевий Палац культури, зачепили й цю тему. Цьогоріч культурний осередок святкує 35 років з моменту відкриття та запрошує відвідати заходи, до яких дотичні й працівники атомної електростанції.
На завершення заходу Віктор Степанович вручив примірник своєї книги директорці університетської бібліотеки Ользі Підлужній для поповнення бази літератури для майбутніх журналістів та зацікавлених у темі атомної енергетики.
Нагадаємо, що Віктор Мазаний має значний досвід різножанрового висвітлення у медіа тематики атомної енергетики України. Він є автором книг про Рівненську та Хмельницьку атомні електростанції: «…І мить у вічність проростає», «Рівненська АЕС: доля», «Корінь вогню», «Поклик долі: 30-річчю пуску Рівненської АЕС», «Спалах ядра», «Енергетичний велет Хмельниччини», «Хмельницька АЕС: гармонія із довкіллям».