25 листопада 2018

Доцент факультету журналістики, заслужений журналіст України  Віктор Мазаний взяв участь у державних заходах з нагоди 100-річчя Українського національного інформаційного агентства Укрінформ у Києві – першого українського засобу масової інформації,  утвореного в Українській Народній Республіці.

пп

Урочистості пройшли у приміщенні Київської міської ради. Під час них виступили Президент України Петро Порошенко, міський голова Києва Віталій Кличко, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, міністр культури України Євген Нищук, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та інші високопосадовці. Глава держави вручив нагороди працівникам Укрінформу, зокрема орден «За заслуги» III ступеня генеральному директору агентства Олександру Харченку.

пп

Орденом «За мужність» III ступеня відзначено власного кореспондента Головної редакції зарубіжної кореспондентської мережі та інформації на закордон Романа Сущенка, засудженого у Росії (нагороду одержала його дружина). Низці працівників присвоєно почесні звання, зокрема,  «Заслужений журналіст України» головному редакторові Головної редакції регіональної інформації Ользі Коростельовій , з якою студенти факультету журналістики МЕГУ нещодавно проводили аудіопрес-конференцію з проблематики дотримання стандартів об’єктивності, актуальності, оперативності в роботі агентства. Укрінформ – світове інформаційне агентство, що видає новини українською, англійською, французькою, іспанською, німецькою, китайською, російською мовами, і є єдиним, яке представляє Україну у Європейському альянсі інформаційних агентств. Віктор Мазаний, який працював на посаді власного кореспондента Укрінформу 30 років (нині продовжує творчі наукові контакти), також взяв участь у зустріч із ветеранами агентства з різних областей України та нинішніми власними кореспондентами. Він розповів про викладання у МЕГУ курсів «Агенційна журналістика» та «Основи роботи в інформаційному агентстві», зазначивши, що тексти Укрінформу є базовими для студентів факультету журналістики МЕГУ при вивченні інформаційних жанрів, а також на основі публікацій агентства про атомні електростанції у МЕГУ здійснюється підготовка  майбутніх спеціалістів у науково-практичній лабораторії «Атомна журналістика».