19 листопада 2021

Сьогодні студенти 1-3 курсів факультету журналістики поспілкувалися з головою обласної організації спілки журналістів Дмитром Тарасюком. Стейкхолдер факультету розповів про свій шлях у професії та відповів на запитання присутніх. Зустріч відбулася у форматі відео конференції.

Студентів цікавили питання впливовості журналістських виступів та можливості впливу репортерів на перебіг подій. Роботодавець поділився особистими міркуваннями щодо регіонального контексту журналістської практики та порадив розпочинати фахову діяльність й набиратися досвіду у написанні матеріалів різних жанрів.

Зачепили питання видавництва книг, яким активно займається регіональна спілка. Пан Дмитро продемонстрував декілька вже надрукованих збірників, розповів про історію їх створення у творчому та фінансовому аспектах. Також пообіцяв подарувати нову книгу бібліотеці МЕГУ на наступній зустрічі вже у стінах університету.

длор

Детально обговорили питання тиражів місцевих та регіональних видань. Стейкхолдер зауважив особливу ситуацію Рівненщини, яка склалася історично, оскільки тиражі рівненських  видань завжди були помітно меншими, у порівнянні із виданнями сусідніх областей. Не могли обійти й проблеми журналістської етики та частого суржику в ефірі аудіо-візуальних ЗМІ. Гість зауважив на важливості вивчення мови та слідуванні стандартам для якісної журналістської практики.

Звісно ж, під час розмови із головою обласної організації спілки журналістів студенти поцікавилися не новим, але актуальним питанням протистояння онлайн медіа та друкованих ЗМІ. Разом із гостей проаналізували тенденції та оцінили перспективи розвитку обох напрямків.