10 січня 2023

В обласній універсальній науковій бібліотеці 10 січня 2023 р. пошанували поета, правозахисника, борця за волю України. Про особистість В. Стуса розповіла доц. Л. Овдійчук, розкривши його родовід, характер, світогляд, зовнішність, освіту, сферу діяльності через спогади, його листи, таборові записки. Друзі відзначали цілісність його індивідуальності: «Його чи то римський, чи скіфський профіль обличчя гармонував і виражав сутність натури …» (Віктор Іванисенко, літературознавець, критик). «...він був гордий і гонористий, як китайський імператор... Побалакати про поезію (не свою), про філософію, про тонкощі прози чи про безстрашні сутички з ҐБ (не свої) він не відмовиться. Але власні недуги, страждання – не тема для розмов» (співкамерник Михайло Хейфец).

Овдійчук

Василь Стус належить до нашої інтелектуальної творчої національної еліти, яка стала основою руху опору радянській системі. Про це говорили бібліотекарі, модератори заходу, вони ж читали поезії Стуса. Звучали вірші і в авторських записах.

Відома просвітянка Є. Гладунова розповіла про перепоховання Василя Стуса та його побратимів у 1989 р., на якому їй судилося бути серед 30-тисячної жалобної процесії.

захід

На заході були присутні шанувальники творчості В. Стуса – просвітяни, внутрішньо переміщені особи, члени громадського об’єднання «Я - Маріуполь», студенти фахового коледжу НУВГП разом зі своєю викладачкою української мови і літератури Катериною Шапіловою, аспіранткою МЕГУ.

Насамкінець учасники заходу заспівали «Червону калину».