14 листопада 2023

На факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука відбулася пресконференція із представниками культурно-просвітницького центру імені польського скульптора Томаша Оскара Сосновського.

Про це повідомляє кореспондент Студентського інформаційного агентства МЕГУ.
Новини

«Наша громадська організація популяризує творчість цього видатного митця 19 століття, який народився у селі Новомалин колишнього Острозького району (нині – Рівненського району)», – сказав голова центру Ярослав Ковальчук.
За його словами, скульптор був почесним доктором 24 художніх академій світу, отримав найвищу нагороду папського престолу в Римі – орден Святого Георгія Великого. Сім його робіт із білого мармуру зберігаються на Рівненщині – в обласному краєзнавчому музеї та в місті Острог.
Рівненський літератор, художник, публіцист, мистецтвознавець Валерій Войтович – автор книги «Оскар Сосновський. Скульптор» – розповів про  творчий шлях майстра, представив його здобутки, поділився планами щодо написання художньої повісті про скульптора.
Він також висловив думки щодо подальшої популяризації спадщини нашого земляка.
Долучилася до розмови і завідувачка кафедри української мови та літератури історико-філологічного факультету МЕГУ, кандидат педагогічних наук, доцент Лілія Овдійчук, яка ознайомила учасників пресконференції із біографією Тадеуша Оскара Сосновського.

Вікторія Довгалюк, студетка другого курсу факультету журналістики МЕГУ.
Фото Віталія Карпця.