23 квітня 2023

21 квітня 2023 року на базі Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука проведено науковий навчально-практичний семінар: «Наукова робота як шлях до професійного зростання у закладах вищої освіти».

Семінар

Модератором наукового заходу виступив проректор з наукової роботи Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, кандидат юридичних наук, професор, академік Андрій Боровик. У заході в режимі офлайн та онлайн взяли участь представники 20 університетів нашої держави. Загалом участь в заході взяли більше 350 учасників. Частина з них могли слухати доповіді та обговорювати важливі питання наживо, а ще близько 300 учасників долучилися до обговорення в режимі онлайн.

Семінар

З вітальним словом до учасників семінару звернулись начальник Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський, ректор МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука, доктор  юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук, ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Євген Соболь.

Семінар

Усі учасники семінару відзначили високий рівень підготовки заходу.

Кожна доповідь супроводжувалась презентацією.

Зокрема, з доповіддю: «Академічна доброчесність: виклики сьогодення» виступила завідувач центру забезпечення якості вищої освіти Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, кандидат економічних наук, доцент Вікторія Артюшок.

Семінар

Доктор юридичних наук, старший дослідник, заступник директора Науково-дослідного інституту публічного права Костянтин Шкарупа розкрив «Проблемні питання академічної відповідальності закладів вищої освіти».

Семінар

Особливо високо учасники семінару оцінили доповідь, що стосувалася корупційних ризиків при підготовці дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня доктора філософії та доктора наук в Україні.
 Академік Андрій Боровик зауважив, що останнім часом ситуація з захистом дисертаційних робіт змінилася. Водночас є ще чимало питань, які важко врегулювати на законодавчому рівні та мінімізувати корупційні ризики.

Семінар

Надзвичайно актуальною та дискусійною була доповідь: «Антикорупційне просвітництво як засіб протидії корупції у закладах вищої освіти» яку презентувала завідувач кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, доктор філософії в галузі права, доцент, академік Наталія Деревянко.

Семінар

Науково-методичні підходи до написання дисертаційної роботи розкрила професор кафедри всесвітньої історії Волинського національного університету імені лесі Українки, кандидат історичних наук, професор, Мирослава ФІліпович.
- Щиро радію тому, що навіть в період війни ми маємо можливість зустрічатися з колегами, обговорювати актуальні наукові питання та працювати єдиним освітнім фронтом, - поділилася науковиця.

Семінар

З доповіддю «Наукові підходи до формування професійної діяльності юриста та його професійної компетентності» виступив доктор юридичних наук, професор, директор Херсонського інституту Одеського державного інституту внутрішніх справ Олег Шкута.

Семінар

«Особливості професійного розвитку науково-педагогічних працівників» для слухачів семінару навів виконувач обов’язків завідувача кафедри трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, доцент Дмитро Сіроха

Семінар

Професор кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Іван Богатирьов розповів про можливості «Формування наукової школи в умовах воєнного стану».

Семінар

Надзвичайно актуальною була доповідь щодо Співпраці Центру українсько-європейського наукового співтовариства та закладів вищої освіти під час підготовки до акредитації освітніх програм третього рівня вищої освіти директора Центру українсько-європейського наукового співтовариства, доктора юридичних наук, професора Михайла Віхляєва. До професора була низка запитань, на які учасники семінару отримали ґрунтовні відповіді.

Семінар

Доповідь-презентація: «Психологія мотивації до наукової діяльності» завідувача кафедри психології Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, кандидата психологічних наук, доцента Юлія Михальчук була настільки пізнавальною, що викликала у присутніх шквал оплесків та овацій.

михальчук

Про «Академічну доброчесність під час надання видавничих послуг ВД «Гельветика» закладам вищої освіти» виступив генеральний директор Видавничого дому «Гельветика» кандидат економічних наук Олег Головко.

Семінар

Усім учасникам наукового навчально-практичного семінару ректором університету Віталієм Дем’янчуком та проректором з наукової роботи Андрієм Боровиком вручено відповідні сертифікати.

Семінар

- Це лише один з перших наукових заходів присвячений до 30 ліття Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука - підвів підсумки ректор Віталій Дем’янчук.