23 травня 2022

20 травня 2022 р. кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри історії ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» Жив’юк Андрій Анатолійович провів відкриту онлайн-лекцію на тему «Міфи про «вєлікую отєчєствєнную»: як загальносвітова трагедія була інструменталізована імперською росією». Лектор висвітлив та науково обґрунтував проблему, що лишилась у спадок від радянської історіографії та пропаганди, котрі культивували численні міфи щодо Другої світової війни. Звернення до цієї теми надзвичайно актуальне сьогодні, оскільки російська федерація й надалі продовжує експлуатувати радянський дискурс з метою відновлення імперії на теренах колишнього СРСР. Окрім того, наукове висвітлення і популяризація заявленої наукової проблеми набули особливої ваги в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Жив'юк

Професор Жив’юк А.А. під час онлайн-лекції лаконічно, використовуючи наукові твердження та доказову джерельну базу, обґрунтував і спростував позиції щодо усталених ідеологічних кліше «велика вітчизняна війна» на противагу «Друга світова війна», «фашизм» на противагу «нацизм», похідних від цього ряду означень «священна війна», «справедлива війна» тощо. Проф. Жив’юк А.А. проаналізував дані щодо кількості людських втрат CРСР і України під час Другої світової війни в контексті з’ясування ціни т. зв. «побєди», зокрема, було окреслено й тему військовополонених.

Лекція проф. Жив’юка А.А. викликала надзвичайний інтерес слухачів. До лекції приєдналося понад 120 слухачів.