22 вересня 2022

У процесі підготовки майбутніх бакалаврів права назріла необхідність у проведенні бінарного заняття з дисципліни «Митне право». Здобувачі вищої освіти спеціальності 081 «Право» прослухали бінарну лекцію  із науково-педагогічним працівником кафедри цивільно-правових дисциплін к.ю.н., доц. Микульцем Віталієм Юрійовичем та головним державним інспектором Оперативного відділу Управляння боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Рівненської митниці Пасекою Катериною Глібівною. У рамках лекції «Порушення митних правил та особливості діяльності митних органів в умовах воєнного стану» доповідачі розповіли про поняття порушення митних правил як адміністративного правопорушення, склад митного адміністративного правопорушення, відповідальність за вчинення порушення митних правил. Спікери проінформували студентів про види митних правопорушень, які є найбільш частотними в умовах воєнного стану, а також про обставини, що впливають на відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення.

митна служба

Доповідачами було зазначено, що у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, з метою вдосконалення митних правил,  Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо адміністративної відповідальності громадян за порушення митних правил» від 16 лютого 2022 року № 2058-IX, який набув чинності 16 червня 2022 року. Пасека К. Г.  повідомила здобувачам освіти, що цим Законом врегульовані питання притягнення до адміністративної відповідальності за порушення порядку переміщення товарів через митний кордон України та ознайомила з основними положеннями цього закону та особливостями його практичного втілення.

Наприкінці лекційного заняття  здобувачі освіти розпочали жваву дискусію щодо актуальних проблем митного права в умовах воєнного стану.  На завершення було підсумовано, що не зважаючи на те, що в нашій країні триває війна, кожен повинен дотримуватися вимог чинного законодавства, оскільки їх незнання не звільняє від відповідальності.