03 листопада 2022

27 жовтня 2022 року Міжнародним економіко-гуманітарним університетом імені академіка Степана Дем’янчука організовано та проведено ІІ Міжнародний пенітенціарний форум «Пенітенціарна система у глобальному вимірі». Модераторами форуму виступили проректор з наукової роботи університету, кандидат юридичних наук, професор, академік Андрій Боровик та професор кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Іван Богатирьов.

Модератори форуму

У цьому році кількість учасників форуму та їх географія значно розширились. Крім видатних вчених-кримінологів з України, таких як Іван Богатирьов, Валентин Коваленко, Олександр Джужа, Олексій Гумін, Олександр Колб, Олег Шкута, Михайло Пузирьов, Олена Рябчинська, Любов Крупнова та багато інших, до нас приєднались доктори наук, професори з-за кордону, такі як Валерій Бужор – ректор Інституту кримінального права і прикладної кримінології республіки Молдова, Йозеф Зятько – Президент Європейського інституту безперервної освіти (Словацька Республіка), Властиміл Віцен – ректор Університету політичних та соціальних наук (Чехія).

Форум

Щодо практиків, то активну участь у роботі форуму прийняли Олег Янчук – керівник Державної установи «Центр пробації» та Олександр Адамець – керівник Рівненського відділення Центру, Валерій Колівошко – начальник управління рессоціалізації і соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання покарань України, Володимир Стаднік – начальник управління дотримання прав засуджених зазначеного департаменту та багато інших, включаючи адвокатів, суддів та прокурорів.

ДоповідачДоповідач

Під час форуму науковцями та практиками піднято низку актуальних та проблемних питань пенітенціарної науки.

спільне фото

Зокрема, Олег Шкута підняв надзвичайно актуальне питання залишення нашою державою осіб, які тимчасово утримувались у Слідчому ізоляторі Херсону на тимчасово окупованій території. Чому вказані особи не були переведені до інших слідчих ізоляторів, адже всі прекрасно розуміли, що здійснюється наступ на Херсонську область? Наразі доля цих громадян України невідома…..

Доповідач

Багато уваги під час форуму було приділено питанням незаконного функціонування «платних» камер у слідчих ізоляторах для так званого «блатного» контингенту, що порушує принцип рівності громадян перед законом і судом визначений Конституцією України.

Колб

Професор Олександр Джужа зауважив, що давно потребує внесення змін Закон України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».

Джуна

Вченими та практиками звернуто увагу на утримання військово-полених та їх охорону працівниками Департаменту з питань виконання покарань, а не Військовою службою правопорядку, як це передбачено законом та низку інших надзвичайно актуальних та важливих питань.

професор

За результатами роботи форуму сформовано Рекомендації, які скеровані  для розгляду у Міністерство юстиції України. Крім того, сформовано збірник тез учасників Пенітенціарного форуму, який розіслано його учасникам та до обласних та університетських бібліотек, щоб науковці та здобувачі вищої освіти могли з ним ознайомитись.

Затько

Усім учасникам форуму вручено відповідні сертифікати.