16 листопада 2019

12-13 листопада 2019 року на базі Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем`янчука та Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка за участю Олімпійської академії України відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Культурна спадщина олімпійського руху в системі гуманітарної освіти школярів».

новина

В конференції взяли участь викладачі Національного університету фізичного виховання і спорту України, Східноєвпропейського національного університету імені Лесі Українки, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем`янчука, вчителі фізичної культури загальноосвітніх шкіл, тренери-викладачі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також спортсмени, які приймали участь в Олімпійських іграх.

Робота Всеукраїнської науково-практичної конференції «Культурна спадщина олімпійського руху в системі гуманітарної освіти школярів» відбувалася у формі пленарних засідань та засідань наукових секцій (м. Рівне, м. Кременець): 1) олімпійський рух в сучасному світі; 2) олімпійські цінності; 3) олімпійська освіта, культурна спадщина; 4) перспективи і проблеми розвитку спорту вищих досягнень. Засідання пройшли на високому науковому теоретико-методичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як досвідчених вчених, так і вчителів фізичної культури, тренерів-викладачів.

Культурна спадщина ЗФКіС

Конференція пройшла під патронатом Олімпійської академії України. Зі змістовними доповідями на пленарних засіданнях виступили представники Національного університету фізичного виховання і спорту України: директор Олімпійської академії України, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор кафедри історії та теорії олімпійського спорту Єрмолова Валентина Михайлівна, завідувач лабораторії олімпійської освіти Національного університету фізичного виховання і спорту України, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри історії та теорії олімпійського спорту Радченко Лідія Олексіївна; кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедри історії та теорії олімпійського спорту Кроль Ірина Миколаївна.

Слід зазначити, що у конференції взяли участь голови регіональних відділень Олімпійської академії України трьох областей, а саме Калитка Світлана Володимирівна (голова Волинського відділення ОАУ, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації Східноєвпропейського національного університету імені Лесі Українки), Огнистий Андрій Володимирович (голова Тернопільського відділення ОАУ, завідувач кафедри фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка), Завацька Лідія Архипівна (голова Рівненського відділення ОАУ, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету здоров`я, фізичної культури і спорту Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем`янчука). Також власним практичним досвідом залучення учнів до олімпійської освіти поділилися голова Відділення Національного олімпійського комітету України в Рівненській області, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання та адаптивної фізичної культури Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем`янчука Петренчук Микола Васильович, перший заступник Тернопільського відділення Національного олімпійського комітету України  Ігнатенко Віталій Михайлович, декан факультету фізичного виховання і біології Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Бережанський Олександр Олегович, вчителі загальноосвітніх шкіл Панасюк В`ячеслав Володимирович (ЗОШ № 16, м. Рівне), Левенець Олег Іович (НВК «Колегіум», м. Рівне), Совко Анжела Іванівна (РКГ «Престиж», м. Рівне), керівник гуртка  Кот Ігор Володимирович (ЗОШ № 23, м. Рівне), Тимощук Наталія Леонідівна (Волинський ліцей імені Нестора Літописця, м. Кременець).

Культурна спадщина ЗФКіС

Під час конференції відбувся обмін досвідом щодо організації та проведення заходів з олімпійської освіти для дітей та молоді, ознайомлення з науково-методичною та спортивно-оздоровчою базами Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем`янчука та навчально-спортивною базою Олімпійської підготовки з санного спорту «Кременець».  У зв`язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.