21 лютого 2023

21 лютого 2023 року на історико-філологічному факультеті МЕГУ відбувся захід онлайн до Міжнародного дня рідної мови. Зі святом усіх присутніх привітали проректор з навчально-методичної роботи Наталя Мединська та декан факультету Таміла Груба.

Мединська Н.М.

Завідувачка кафедри української мови та літератури Лілія Овдійчук представила мультимедійну презентацію, у якій акцентувала на тому, що мова – це код народу, нації й основа держави. “Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію”, - так стверджувала Леся Українка на початку 20 століття.  Студенти 3-4 курсу та магістратури, які зараз перебувають на практиці, організували поетичний відеофлешмоб: прочитали поезії, вислови про мову.

Рідна мова

Доц. Л. Овдійчук взяла участь у Круглому столі «Визначальна роль української мови в українському державотворенні», який організувало Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка. Вона продемонструвала мультимедійну презентацію «Мова у державі, держава – у мові: взаємозалежність і взаємовплив», у якій розкрила чинники, завдяки яким функціонує повноцінна держава. П. Овдійчук процитувала тезу литовського мовознавця Мікалоюса Даукша «Рідна мова – мати єдности, батько громадянства і сторож держави», актуальну й нині. В умовах сучасної українсько-російської війни українська мова є ідентифікатором нашої героїчної гордої нації.

Рідна мова