30 березня 2023

29 березня 2023 року кандидат філологічних наук, доцент, завідувачка кафедри теорії і методики журналістської творчості Валентина Миронюк провела відкрите лекційне заняття з Медіалінгвістики на тему : «Неологізми доби російської агресії 2014 – 2023 років у масмедійному просторі» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 061 «Журналістика» факультету журналістики.

відкрита пара

Структура лекції відповідала її меті та завданням. У межах тематики лекторкою було схарактеризовано лексичні неологізми, що з’явилися в активному словнику українців упродовж 2014 – 2023 рр. й стали невід’ємним компонентом мови сучасних засобів масової інформації; розглянуто основні тематичні та лексико-семантичні групи; з’ясовано способи творення неологізмів; проаналізовано основні умови можливості/неможливості переходу досліджуваних лексем до активного словника української мови та подальшої узуалізації новостворених найменувань.

Лекція мала високий науковий рівень викладеної інформації, охоплювала значний обсяг систематизованої й методично опрацьованої інформації про неологізми сучасного медіатексту.

відкриа пара

На занятті лекторкою було продемонстровано логічність, послідовність викладу матеріалу за допомогою вдало підібраного презентаційного матеріалу, що дозволило застосовувати прийоми розповіді, пояснення, коментування. Різноманітність і доцільність форм роботи розвивали творче мислення, ерудицію слухачів.

Заняття проведено на високому методичному рівні. Використання сучасних методичних прийомів залучали здобувачів вищої освіти до активної участі  на занятті та налагоджували контакт з аудиторією.