07 жовтня 2022

Викладачі кафедри української мови і літератури, студенти історико-філологічного факультету МЕГУ взяли участь у заході «Трагедія Бабиного Яру.  Уроки історії і сучасність», який відбувся 28 вересня 2022 р.  у «Світлиці» обласної наукової універсальної бібліотеки.

овдійчук

Історик Юрій Булгаков через документи і статистику розкрив події, які відбувалися у Києві у 1941-1942 рр. Лілія Овдійчук, завідувачка кафедри української мови і літератури, представила мультимедійну презентацію про поетку Олену Телігу,  що очолювала  Культурну реферантуру ОУН в окупованому гітлерівцями Києві, була заарештована гестапівцями і розстріляна в Бабиному Яру разом з іншими побратимами, членами організації українських націоналістів. Присутні послухали Ірину Скубу, студентку 3 курсу історико-філологічного факультету, яка проникливо прочитала поезію зі збірки Маріанни Кіяновської «Бабин Яр. Голосами». Про схожу трагедію масового знищення людей у першу світову, але вже у Рівному, розповіла дослідниця історії національних меншин Валентина Данілічева.

студент

До науковців було багато запитань, зокрема й про співзвучність сучасних подій і давно минулих. Але всі учасники цього заходу одностайні у тому, що героїзм ЗСУ, сила єдності народу – це запорука перемоги над ворогом у цій війні. Все буде Україна! Захід організувала і провела працівниця читальної зали Олена Додор.