Викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії організували проведення методичного семінару для вчителів Городоцької громади

19 травня 2026 року викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії організували методичний семінар для вчителів закладів освіти Городоцької громади Рівненського району на тему «Краєзнавча робота як важливий чинник національно-патріотичного виховання учнівської молоді».
Метою заходу стало обговорення сучасних підходів до використання локальної історії, краєзнавчих досліджень та національних символів у формуванні громадянської свідомості, історичної пам’яті й патріотичних цінностей учнів. У межах програми заходу учасники взяли участь у семінарі-дискусії «Наш герб: від княжих часів до сьогодення», який провів голова Ради молодих вчених університету Володимир Старжець. Під час заходу було висвітлено історію українського тризуба, його походження та значення як одного з ключових символів української державності.

Викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії організували проведення методичного семінару для вчителів Городоцької громади


Викладачі кафедри Андрій Левдер та Віталій Левицький провели для педагогів екскурсію Музеєм миру, що діє на базі університету та розповіли про можливості використання краєзнавчого матеріалу в освітньому процесі. Учасники ознайомилися з експозиціями, присвяченими питанням миру, історичної пам’яті та сучасним викликам, пов’язаним із російсько-українською війною.

Викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії організували проведення методичного семінару для вчителів Городоцької громади


Згодом відбулася презентація досвіду роботи педагогів Городоцької громади. Зокрема, діяльність краєзнавчого гуртка Обарівського ліцею презентував вчитель історії Сергій Мейта. Доповідач поділився практичними напрацюваннями щодо організації пошуково-дослідницької діяльності учнів та її ролі у формуванні національної свідомості. Вчителька української мови Жанна Ювчик презентувала методичний досвід національно-патріотичного виховання на уроках мовно-літературної освітньої галузі, акцентувавши увагу на виховному потенціалі української мови та літератури.

Викладачі кафедри історії, теорії держави і права та філософії організували проведення методичного семінару для вчителів Городоцької громади


Завершився семінар підбиттям підсумків і виробленням методичних рекомендацій щодо вдосконалення краєзнавчої роботи та посилення національно-патріотичного виховання в закладах загальної середньої освіти Городоцької громади. Учасники відзначили високий науково-методичний рівень заходу, практичну цінність представленого досвіду та актуальність тематики в умовах сучасних суспільних викликів. Проведення таких семінарів сприяє професійному зростанню педагогів, поширенню ефективних освітніх практик і зміцненню співпраці між університетом та освітніми громадами регіону.
Слава Україні – Героям Слава! Дякуємо ЗСУ!