06 червня 2022

Підведено підсумки першого обласного конкурсу «Турнір юних журналістів», організованого факультетом журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем′янчука.
«Свої здібності продемонстрували учні 8 – 11 класів загальноосвітніх шкіл Рівненщини», – сказав ініціатор конкурсу, заслужений журналіст України Віктор Мазаний.

Журналісти

За його словами, у номінації «Відкритий лист до українського воїна, який захищає Україну від російських загарбників» перемогу здобули Дарина Подерня  із Біленської ЗОШ  Вараського району та Софія Ковтун із Сарненського ліцею «Лідер», а другою і третьою стали Анастасія Мамчич із Вараша та Дарія Бірюк із села Городець Сарненського району.

журналісти

У змагання серед тих, хто створював запитання для інтерв'ю із народним артистом України Святославом Вакарчуком, відзначилися Ольга Оверчук із Сарн – перше місце, Дарія Бірюк –  друге, Софія Кобець (Біленська ЗОШ) – третє.
«Журі проаналізувало також відображення актуальної тематики та хист учасниць у номінації «Відео». У їхніх роботах йшлося, наприклад, про оберігання та популяризацію автентичної пісенної спадщини (Софія Козлюк – перше місце, Біленська ЗОШ), Дарія Бірюк продемонструвала створення якісного відеоконтенту для соціальних мереж (друге місце). Майстерно показала Поліський літературний музей, що у Городецькому ліцеї, Наталія Гарбар (третє місце). Софію Кухоцьку із цього ж закладу відзначено за патріотичну тематику її відеосюжету», – зазначив Віктор Мазаний.

грамоти

Він додав, що переможці та загалом учасники нагороджені почесними відзнаками – від ректора МЕГУ, доктора юридичних наук, професора Віталія Дем′янчука, який привітав конкурсантів, голови Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитра Тарасюка, президента Сарненської асоціації вільних журналістів і фотожурналістів Георгія Александровича. Останній також подарував всім учасникам літературно-мистецький альманах, а двом переможцям – картини.

члИС

Коментували результати творчого змагання декан факультету журналістики МЕГУ, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Вікторія Золяк, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Андрій Смусь, заслужений художник Міжнародної Федерації фотомистецтва (EFIAP), лауреат міжнародних конкурсів фотомистецтва, доцент Олександр Харват, старший викладач Анастасія Горчикова. Важливою складовою конкурсу були он-лайн майстер-класи – такий супровід дозволив номінантам виконати вимоги журі, які були сформульовані, зокрема викладачами  факультету журналістики МЕГУ – відомим медійником Олександром Хитровим та заслуженим журналістом України, головним редактором обласної газети «Вільне слово», доцентом Андрієм Бабінцем.
Наступний «Турнір юних журналістів» стартуватиме  у 2022/ 2023 навчальному році.
Студентське інформаційне агентство МЕГУ.