01 лютого 2024

На запрошення Наталії Васюк, керівниці розмовного клубу «Єдині», доц. Лілія Овдійчук  презентувала авторський проєкт «Степан Руданський як особистість». У січні відзначали 190-річчя від дня народження відомого українського письменника, автора співомовок та вірша, який став народною піснею «Повій, вітре, на Вкраїну».

Овдійчук

Лілія Миколаївна розповіла про життя Руданського у Ялті, де він був міським лікарем, громадським діячем і багато зробив для української громади в Криму. Вдячні містяни долучилися свого часу до спорудження пам’ятника на його могилі. На світлині 13 січня  2014р. зафіксовано, як український Крим пошанував річницю смерті Степана Руданського напередодні анексії півострова.

Захід овдійчук

Учасники послухали історію написання вірша «Повій, вітре,…» і три варіанти виконання пісні відомими співаками й аматорами (а варіантів зафіксовано щонайменше 12).

Овідійчук захід

На завершення уроку відбулося інтерактивне читання: кожна учасниця  вправно й з гумором прочитала обрану на свій смак одну зі співомовок Степана Руданського.