13 листопада 2022

Спільний захід кафедри української мови та літератури історико-філологічного факультету МЕГУ  і Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся 9 листопада, саме в день народження видатного українського письменника, шевченкознавця, маляра, громадського і культурного діяча.

foto

Наталя Васюк, провідна бібліотекарка читальної зали ознайомила присутніх із яскравими життєвими подіями, репрезентувала книжкову виставку з творчим доробком автора історичної, автобіографічної прози, збірок поезій. Лілія Овдійчук, завідувачка кафедри української мови і літератури, представила аудиторії: студентам, містянам, вимушеним переселенцям зі Сходу й Півдня України, –  родовід Лепких-Глібовицьких, продемонструвала авторські фото з Бережан, Жукового,  на яких зафіксовано пам’ятники батьку Сильвестру Лепкому (літературний псевдонім Марко Мурава), його сину Богдану, який чи не найбільше прославив рід і прислужився Україні.

Зустріч

Звучали проникливі пісні на вірші Богдана Лепкого, автором музики до яких був також і брат Левко, відомий як поет, прозаїк, талановитий журналіст і редактор, композитор і художник, командир кінноти Українських Січових Стрільців, один із засновників видавництва "Червона Калина" у Львові, а згодом у США.