22 травня 2023

На факультеті журналістики проведено бінарну лекцію у рамках освітнього компонента «Тематична спеціалізація» для студентів 2 курсу. Старший викладач кафедри теорії та методики журналістської творчості Анастасія Горчикова, заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», керівник проєкту «Створення міжрегіонального центру комунікації у сфері протидії туберкульозу» Євген Баборикін та журналіст, координатор проєкту «Створення міжрегіонального центру комунікації у сфері протидії туберкульозу», випускник факультету журналістики МЕГУ Михайло Чубай спілкувалися зі студентами. Основною темою заняття стало ознайомлення  майбутніх журналістів із соціальними стереотипами, що відображають упереджене ставлення до хворих на туберкульоз. Не оминули важливе питання підготовки публікацій таким чином, щоб не «приписати» якості, які насправді відсутні у хворих, також розповіли й про важливість створення матеріалів на цю тематику.

Бінарна лекція

Зараз Євген Баборикін та Михайло Чубай активно працюють над проєктом створення міжрегіонального центру комунікації у сфері протидії туберкульозу. Дана ініціатива покликана організувати спільноту журналістів, яки проєкт дозволить здобути експертність у сфері охорони здоров’я, та протидії виникнення і поширення туберкульозу та створювати у подальшому матеріали у відповідності до реального стану речей і без стереотипізованих тверджень щодо туберкульозу. У ході реаліззації проєкту долучені учасники пройдуть ряд тренінгів, навчальних майстер-класів, презентацій, дружніх сніданків на теми, що стосуються глобальної та національної стратегії з подолання туберкульозу та реалізації їх на місцевому рівні, впливу туберкульозу на психологічний та соціальний клімат у громаді та використання лексики, що є дружньою до пацієнтів та не викривляє їх стан. Також медійники пройдуться по етичним принципам та їх застосуванню в ході створення контенту для різних майданчиків, специфікою роботи із зацікавленими особами під час підготовки матеріалів та ролі громад у подоланні соціальних бар’єрів та підтримці пацієнтів на шляху до одужання.

Бінарна лекція

Підсумком діяльності спільноти журналістів «Медійного клубу» стане мотиваційний конкурс для його учасників.

Проєкт реалізовується за підтримки PATH. Ukraine.

Детальнішу інформацію про благодійну організацію можна знайти за посиланням