22 травня 2023

Сьогодні на факультеті журналістики відбулася зустріч із представниками Управління інспекційної діяльності Західного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці: головним державним інспектором відділу з питань праці Мирославою Мануйлик та начальником відділу гігієни праці та атестації робочих місць  Тетяною Лисак. Пані Мирослава детально розповіла про ризики нелегальної праці, примусову працю і як не потрапити на гачок роботодавців-аферистів та окреслила питання мобінгу, а особливо змін у законодавство та можливі реакції з боку сторін конфлікту. Важлива для студентів тема першого працевлаштування викликала чималу цікавість, адже експертка говорила про ключові моменти подачі документів та оформлення трудових відносин. Зупинилися й на питанні різниці між усним та письмовим трудовим договором та можливостей, що дають обидві форми співпраці.

Факультет журналістики

Не обійшли увагою й працевлаштування студентів під час канікул та специфіки оформлення договору на тимчасове місце роботи. Пані Тетяна детально роз'яснила питання гігієни праці та зауважила на важливості поінформованості стосовно цієї сторони робочої взаємодії. Відзначила особливості умов праці та як визначити, чи шкідливі вони в різних конкретних випадках. Детально зупинилася на неохідності медичних оглядів та положеннях законодавства, що регулюють даний момент співпраці на підприємствах різного типу.