03 травня 2023

03.05.2023 за організації та участі декана юридичного факультету, к.ю.н., доц. Микульця Віталія Юрійовича спільно із головним державним інспектором Оперативного відділу Управління боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Пасекою Катериною Глібівною проведено бінарне лекційне заняття на тему: «Порушення митних правил».

Прослухати лекцію долучились науково-педагогічні працівники і здобувачів вищої освіти юридичного факультету та учасники програми академічної мобільності Одеського державного університету внутрішніх справ.

Бінарна лекція

На бінарному лекційному занятті лектори розглянули випадки виявлення контрабанди та факти виявлення товарів з приховуванням від митного контролю, проаналізували місця схованок товарів та предметів контрабанди, розібрали процес отримання оперативної інформації та відповідно проведення спільних заходів з правоохоронними органами України та митними установами країн світу.

Наявність в аудиторії двох лекторів дозволила здобувачам вищої сприймати різні точки зору як такі, що взаємодоповнюють одна одну.

Також, Пасека Катерина Глібівна проаналізувала нормативну базу роботи митниці щодо протидії контрабанді та порушенням митних правил. Зазначила, що незаконне переміщення товарів через митний кордон шкодить інтересам суспільства, держави, а також доброчесного бізнесу. Порушення митних правил призводять до ухилення від оподаткування, потрапляння на ринок небезпечної продукції, спотворення конкуренції.

Бінарна лекція

На завершенні лекції здобувачі вищої освіти охоче задавали питання, щодо проблемних аспектів порушеного питання. Декан юридичного факультету, к.ю.н., доц. Микулець В.Ю. та головний державний інспектор Оперативного відділу Управління боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Пасека К.Г. дали відповіді на усі поставленні питання здобувачів вищої освіти.