17 грудня 2018

В «Енциклопедії сучасної України» вміщено біографічна словникова стаття про доцента кафедри теорії і практики журналістської творчості факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, члена Національної спілки письменників України, лауреата літературної премії імені Світочів, міжнародної літературно-мистецької премії імені Аверніра Коломийця, заслуженого журналіста України Віктора Мазаного (електронна версія –  http: //esu.com.ua/search_ articles.php?id=60328). Тут подано основні віхи творчого шляху викладача нашого університету і зазначено, зокрема, що він здобув журналістську освіту в Україні і США, працював власним кореспондентом газети «Молодь України», Українського Національного інформаційного агентства Укрінформ, переклав п’єсу В. Распутіна «Останній строк», поставлену на сцені Рівненського обласного музично-драматичного театру (незмінно йде із 2008 року  – зіграно 150 вистав, постановка лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного артиста України Володимира Петріва – Ред.). Він також  засновник Поліського літературного  музею у рідному селі Городець Володимирецького району Рівненської області (2005), автор проекту літературного свята «Городецький автограф», яке щорічно (від 2001) проводиться на Рівненщині за участю лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка.Названо також книги Віктора Мазаного, серед яких «…І мить у вічність проростає», 1998; «Спалах ядра», 2000; «З Капітолійського пагорба», 2001; «Осіння жінка», 2002; «Погляд сльози», 2003; «Корінь вог­ню», 2005; «Тінь павука», 2006; «Енергетичний велет Хмельниччини», 2007; «Танок бджоли», 2008; «Рівненщина працьовита», 2009; «Поклик долі», 2010; «Працею осяяна земля», 2011; «Професія успіху», 2011; «Дубно – зоря століть», 2014; 2016. Всі вони є у фондах наукової бібліотеки МЕГУ. Наведено і бібліографічні джерела про Віктора Мазаного,  з-поміж яких статті  лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка – академіка, літературознавця, директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка Миколи Жулинського,  поета, перекладача, Надзвичайного і Повноважного Посла України Романа Лубківського. Є посилання і на газетний виступ рівненського прозаїка Сергія Гулі.