28 грудня 2018

20-річчя з часу виходу у світ художньо-публіцистичної книги доцента факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, письменника, заслуженого журналіста  України Віктора Мазаного  «…І мить у вічність проростає» відзначила Рада ветеранів Рівненської АЕС у місті Вараш. Як зазначає офіційний сайт станції, вітальне слово було надано першому генеральному директору РАЕС (очолював її 29 років), заслуженому енергетику України, члену правління, голові ветеранської секції Українського ядерного товариства України Володимиру Коровкіну. «Значення цієї книги – надважливе. Видання містить в собі просто унікальні й тим самим цінні спогади, моменти, світлини, факти спорудження Рівненської АЕС. Нас що тепер, що тоді об’єднувала одна мета – дати життя атомній електростанції. І усі ці настрої дуже гармонійно ілюструє це видання», – цитує Володимира Коровкіна сайт. Виступаючи на урочистому засіданні,  автор книги розповів, що завдяки її енциклопедичності вона нині стала і своєрідним підручником для студентів факультету журналістики МЕГУ при вивченні ними курсів «Журналістська майстерність»,

ии

«Інформаційні жанри», «Агенційна журналістика», під час яких освоюють методику написання різножанрових текстів на теми ядерної і радіаційної безпеки, роботи автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) у зоні спостереження РАЕС, екологічних аспектів діяльності станції, проблематики збереження ядерних знань за проектом Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Віктор Мазаний відзначив також, що МЕГУ має тісні зв’язки із Рівненською АЕС, започатковані спільно університетом і керівництвом станції, зокрема її Генеральним директором Павлом Павлишиним, який зустрічався у МЕГУ зі студентами. Ветерани РАЕС, які стали героями цієї книги, що вийшла у 1998 році тиражем 5 тисяч примірників у місті Кошіце (Словаччина), згадали чимало епізодів, пов’язаних із впровадженням міжнародних стандартів надійності на Рівненській АЕС, яка нині займає високий рейтинг з бепеки у світовій класифікації. Це повнокольорове видання було першим такого типу про атомні електростанції у Східній Європі. Воно має 168 сторінок формату А-4 у твердій обкладинці, ілюстроване фотографіями Анатолія Мізерного, Олексія Кислого, Надії Тимофєєнко, Анатолія Похилюка, Кіма Закалюка.

На фото: Володимир Коровкін і Віктор Мазаний.

Фото Надії Тимофеєнко.