15 грудня 2021

14.12.2021 на факультет журналістики завітав Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Славомір Місяк. Зустріч відбулася у  форматі пресконференції.

Студенти цікавилися офіційною позицією консульства щодо ситуації на кордоні та отримали втішну інформацію, що кількість біженців зменшується. Зачепили питання пропускних пунктів, а саме їх кількості та доцільності збільшення цього числа. Пан консул зауважив, що в період коронавірусу пропускні пункти цілком справляються із навантаженням, а от по завершенню пандемії можна буде розглядати питання збільшення таких об’єктів. Особливо наголосив на важливості створення пункту перетину кордону із туристичною метою поблизу Шацьких озер. Таке рішення стане потужним рушієм для обміну туристами та спростить маршрут до природного парку.

dcs

Також присутніх цікавила співпраця у напрямку реставрації спільних історичних пам’яток. Така робота вже ведеться, до прикладу у маєтку Радзівілів, та планується тільки розширювати співробітництво. Однак дотримання історичної достовірності вимагає часу.

Не могли обійти осторонь і актуальне питання підписання Плану спільних дій з протидії дезінформації країнами Люблінського трикутника. Консул зауважив, що представники дійшли згоди щодо необхідності координації зусиль та розповсюдження правдивої інформації стосовно поточної ситуації на широкий загал.

frr

Студенти спільних навчальних програм із польськими університетами цікавилися планами розширення співпраці. Славомір Місяк відповів, що партнерство із ЗВО західної України ведеться достатньо тісне, але він завжди готовий до розширення кількості партнерів із двостороннім обміном студентами.

На завершення зустрічі проректор з навчально-методичної роботи університету, доктор філологічних наук, професор Наталія Мединська вручила поважному гостю подяку від імені керівництва університету за плідну співпрацю та партнерство, розвиток міжнародних зв’язків у галузі освіти і науки між Польщею та Україною.

tgy

Пан Генеральний консул також зустрівся із керівництвом університету та представниками міжнародно-проєктного відділу. Під час зустрічі  було обговорено напрями подальшої співпраці та можливості міжнародної мобільності студентів й науково-педагогічних працівників МЕГУ та ЗВО Польщі.