30 травня 2023

30 травня 2023р. на факультеті кібернетики відбулася гостьова лекція "Штучний інтелект в ІоТ (зокрема, Smart House)". Python тестер у компанії «ЗСАР Networks LLC» Василишин Роман виступив перед здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на англійській мові. Лектор навів приклади використання найбільш поширених прикладів АІ, а саме: пошукові системи (Google); системи рекомендації контенту (YouTube, Netflix); системи розпізнавання мовлення (Siri, Alexa); системи самокерування автомобілем (Waymo, Tesla); системи генерування тексту/зображень (ChatGPT, AI art).

Гостьова лекція

Лектор детально зупинився на поєднанні технологій штучного інтелекту (AI) з Інтернетом речей (IoT).

Гостьова лекція

Поодинці AI та IoT обмежені, але у поєднанні ця технологія може творити чудеса. І IoT, і AI є потужними та здатними зробити кожен аспект яскравішим. Поєднання цих двох технологій дозволить підприємствам досягти ще більш помітної цифрової трансформації. Існує багато сфер та компаній, які можуть отримати переваги поєднання обох технологій. Технологія AIoT має значний вплив на кожен сегмент бізнесу, щоб максимізувати прибуток, працювати ефективніше та сприяти інноваційному та інтелектуальному розвитку світу.

Гостьова лекція

AI відіграє важливу роль у виявленні, узагальненні та ретельному аналізі величезного потоку даних у хмарному сховищі. Ці дані використовуються у робототехніці, моніторингу та керування дорожнім рухом, дистанційному моніторингу здоров’я, безпілотних транспортних засобах, керуванні розумними будівлями та містами та у багатьох інших галузях.

Гостьова лекція

У системі Smart City AIoT може виконувати такі задачі, як розумне управління дорожнім рухом та залізницею, паркуванням, керуванням графіком вивозу відходів, моніторинг електромережі та водопостачання тощо.

Гостьова лекція

Наприклад, ET City Brain — це продукт, розроблений Alibaba Cloud, який оптимізує використання міських ресурсів за допомогою AIoT. Ця система виявляє аварії, незаконні парк-місця та змінює світлофори, щоб допомогти машинам швидкої допомоги дістатися до пацієнтів, які потребують швидкої допомоги.

Побутові турботи у Smart House узгоджуються з усіма його системами та виконуються за допомогою сучасного цифрового обладнання. Це, наприклад, може бути полив саду або його захист від сонця (грози) відповідно до погодних умов та ін.

Гостьова лекція

Студенти першого курсу освітньої програми "Інженерія програмного забезпечення Інтернету речей" та "Комп’ютерні науки та кіберзахист" привчалися спілкуватися з лектором англійською, яка їм вкрай необхідна у майбутній професійній діяльності.