19 квітня 2023

19 квітня 2023 р. на історико-філологічному факультеті відбулася лекція для викладачів та студентів університету Бат Спа «Леся Українка як особистість у контексті доби». Модерувала зустріч Ірина Будз, завідувачка кафедри романо-германської філології. З вітальним словом англійською мовою до колег та студентів з Британії звернулася декан факультету Таміла Груба.

конференція

Презентували Лесю Українку інтелектуалку, видатну поетку, драматургиню-новаторку, представницю модерної епохи, неординарну і талановиту особистість у контексті доби завідувачка кафедри української мови і літератури Лілія Овдійчук та старша викладачка кафедри романо-германської філології Яніна Поченюк, яка озвучила текст лекції англійською мовою.

конференція

Очевидно, що постать великої Українки зацікавила науковців Великої Британії: у кінці до дискусії долучилися професори Ян Гад, Агнєшка Бейтс, Фейс Блінкс та студенти. Пролунало багато запитань, які стосувалися політичних поглядів Лесі Українки, її мистецького і культурного оточення за кордоном і в Україні, листування з відомими особами. Запитання віртуозно перекладали Ірина Будз та Аліна Лавренюк.