05 жовтня 2022

Викладачі та студенти історико-філологічного факультету взяли активну участь у відзначенні 125-ї річниці від дня народження Бориса Тена, нашого земляка, відомого перекладача, письменника, культурного і релігійного діяча. Захід відбувся 5 жовтня 2022 р. у краєзнавчому відділі обласної наукової універсальної бібліотеки.

ІФФ

Завкафедри української мови і літератури Лілія Овдійчук репрезентувала власне дослідження про родовід, освіту, характер, оточення, світогляд Миколи Хомичевського. Про дитячі роки майбутнього письменника розповіла  Світлана Більчук, краєзнавчиня з с. Кунин.

ІФФ

Вона представила рідкісні книги, які зберігалися в сільській церкві, де був священником батько Миколи Хомичевського. Аудиторію, зокрема, й студентську, зацікавила особистість Хомичевського, який взяв красномовний псевдонім – давньогрецьку назву славетної української річки Дніпро (Борисфен, Бористен) і зумів потужно й різнобічно проявити себе у багатьох сферах життя. Своїми враженнями від почутого й побаченого поділилися студенти 4 і 5 курсу, які були присутні на імпрезі на честь видатного краянина.