05 жовтня 2022

Студенти юридичного факультету прослухали виїзну дуальну лекцію  із науково-педагогічним працівником кафедри цивільно-правових дисциплін к.ю.н. Думою Володимиром Васильовичем та спеціалістом із страхового права , фінансовим консультантом ПрАТ «МетЛайф»

страхування

У рамках лекції «Страхування життя: ризики сьогодення» доповідачі розповіли про багаторічний досвід діяльності страхових компаній на ринку
України, про особливості та види програм страхування життя та здоров’я, а також розповіли про можливості працевлаштування для випускників юридичного факультету.

Спікерами було піднято ряд  актуальних питань в галузі страхування, зокрема: щодо особистого страхування, страхування майна, страхування відповідальності, перестрахування та співстрахування.

Було зазначено, що у страхуванні принцип pacta sunt servanda ("угоди повинні виконуватися") діє, незважаючи на обставини. Усі договори, укладені до і після 24 лютого, виконуються, попри запровадження воєнного стану та форс-мажорні обставини. Тобто у випадку ДТП чи пошкодження застрахованого майна компанії зобов'язані відшкодувати завдані збитки в межах сум, передбачених договорами. "Якщо хтось і буде страхувати життя від воєнних ризиків, то багато що залежатиме від регіону. Компанії, швидше за все, відмовлятимуться, тому що війна росії проти України ведеться без дотримання Женевської конвенції, тобто без правил", – пояснив один із спікерів.

фото страхування

Застрахувати життя чи здоров'я військових зараз також не вийде. Для формування страхового тарифу необхідно провести актуарні розрахунки (кількість усіх військових, поранених, загиблих), а всі дані в умовах війни засекречені!

На завершення було підсумовано ПІБ…, що пересічні клієнти страхових компаній в Україні сьогодні можуть придбати накопичувальні програми страхування життя, скористатися послугами страхування від нещасного випадку та критичних захворювань, страхуванням позичальників та корпоративним страхуванням тощо, проте війна внесла зміни та корективи в наданні страхових послуг для споживачів.

Студенти змогли отримати нові знання та здобути цікаву
інформацію, а також продемонстрували зацікавленість щодо актуальних питань змішаного страхування.