13 жовтня 2023

13 жовтня 2023 р. кафедра історії, теорії держави і права та філософії провела засідання круглого столу на тему: "Дослідження українського визвольного руху", присвяченого Дню створення Української Повстанської Армії.

Захід

Модератором заходу кандидатом історичних наук, старшим викладачем кафедри історії, теорії держави і права та філософії Старжецем В. І. було наголошено, що в умовах сучасної війни за незалежність від російських загарбників надзвичайно цінним є досвід боротьби минулих поколінь, завдяки яким постала незалежна Українська держава. Важливо досліджувати сторінки української визвольної боротьби, продовжувати формувати національну систему цінностей та на основі славних сторінок нашої історії виховувати сучасну молодь.

Захід

Здобувачі спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) освітньо-професійної програми "Середня освіта (Історія та правознавство)" другого (магістерського) рівня вищої освіти виступили з цікавими та актуальними темами. Зокрема: Катерина Каленюк: "Курінний УПА "Недоля" і його боротьба за Україну" та Сергій Клименко: "Дисидентська діяльність Василя Стуса". Активними були здобувачі факультету географії, історії та туризму, економічного і педагогічного факультетів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (Інна Сад, Марія Мельничук, Анастасія Постар, Ірина Левченко), які презентували оригінальні наукові матеріали, що стосувалися різних етапів українського визвольного руху. Історія нашого народу показує, що ворог не міняється - це завжди російський імперіалізм. Сучасні українські збройні сили як і півстоліття тому УПА захищають нас від московських загарбників. Слава Героям!