22 вересня 2023

22 вересня 2023 р. кафедра історії, теорії держави і права та філософії провела засідання круглого столу на тему: "Політичні репресії тоталітарної доби в Україні". Модератором заходу кандидатом історичних наук, старшим викладачем кафедри історії, теорії держави і права та філософії Старжецем В. І. було наголошено, що в умовах становлення Української незалежної держави і сучасного стану російсько-української війни, важливо продовжувати формувати нову систему цінностей та суспільної свідомості, тому актуальною науковою проблемою є аспект дослідження тоталітаризму. Активними учасниками заходу були здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія), освітньо-професійної програми"Середня освіта (Історія та правознавство)".

історія

Здобувачі презентували оригінальні наукові матеріали, які стосуються репресивних акцій комуністичного режиму щодо репресій 1930-1940-х років населення України. Під час доповідей та презентаційних матеріалів учасники заходу розкривали особливості злочинів комуністичного тоталітаризму в Україні, а особливо цінною була інформація, що стосувалася репресій, яким у трагічному минулому піддавалися представники їхніх родин. Головним запобіжником не допущення повторення трагедій минулого є наша історична пам'ять сьогодні.

історія