30 листопада 2022

28 листопада 2022 р. відбувся Круглий стіл «Григорій Сковорода у XXI столітті: життєпис, тексти і контексти». З вітальним словом до присутніх звернулася декан історико-філологічного факультету проф. Таміла Груба.

300

Багатогранність індивідуальності і творчості українського поета, байкаря, філософа, мандрівника  репрезентували у своїх виступах в.о. завідувача кафедри української мови і літератури Лілія Овдійчук та завідувачка кафедри теорії та методики журналістської творчості Валентина Миронюк. Проблему людини у філософському осмисленні Григорія Сковороди дуже змістовно й глибоко розкрила завідувачка кафедри історії Наталія Лопацька. Географію мандрів Григорія Сковороди представив декан факультет факультету географії, історії та туризму Андрій Романів. Про педагогічну діяльність Григорія Сковороди цікаво розповіла студентка педагогічного факультету Я. Яцук. Студенти-філологи продекламували вірші і байки Григорія Сковороди.

300

Було оголошено також переможців конкурсу на краще есе «Світ ловив мене, але не впіймав» серед студентів факультетів: історико-філологічного, педагогічного, журналістики. Ними стали Юлія Шелест, Надія Калько та Віталій Карпець. У синхронному режимі онлайн зав. кафедри романо-германської філології Ірина Будз разом зі студентами спеціальності Мова і література (англійська) обговорили тему: «Григорій Сковорода у світі: переклади творів українського письменника, філософа, педагога».