07 жовтня 2023

Питання етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та наукових досягнень обговорили 6 жовтня 2023 р. в МЕГУ, в рамках роботи круглого столу на тему: «Культура академічної доброчесності в закладах вищої освіти».

Мединська Н.М.

Поняття академічної доброчесності та основні прояви порушення недоброчесності були розкритті в доповіді проректора з наукової роботи, д.філол. н., професора Наталії Мединської. Проректорка наголосила на основних принципах дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти та питаннях академічної відповідальності. Документальну регламентацію етичного наукового виміру розкрила к.геогр.н., доц., начальник відділу з наукової діяльності та аспірантури Оксана Яроменко, про стан академічної доброчесності в умовах викликів сьогодення розповіла Вікторія Артюшок, к.екон.н., доцент, завідувачка центру забезпечення якості вищої освіти.

Артюшок Вікторія

Ознайомила здобувачів освіти з найзручнішими та безкоштовними сервісами для перевірки українськомовних текстів на наявність плагіату Лілія Мельничук – к.пед.н., доцент, завідувачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти у своєму виступі про способи уникнення плагіату в наукових роботах.

Мединська Н.М.

Питання культури академічної доброчесності викликали найбільшу зацікавленість серед здобувачів вищої освіти другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти.